Aktualitāšu arhīvs

2017./2018. mācību gads


Radošā ekskursija Rīgas filmu studijā “Animācijas Brigāde” un Interešu izglītības centrā “Lielvārds”(projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001).


5.-6.kl. skolēni projekta ietvaros “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001) piedalījās radošā ekskursijā Rīgas filmu studijā “Animācijas Brigāde”. Skolēni iepazinās ar studiju, ar leļļu filmu veidošanu - ražošanas procesu. Skolēni veidoja no plastilīna tēlus, un paši filmēja - animēja klipu. Otra nodarbība notika Interešu izglītības centrā “Lielvārds” - 3D modelēšanas un 3D printēšanas pamati. Skolēni noskaidroja, kas ir 3D datormodelēšana un kur to šodien pielieto. Skolēni paši iemēģināja roku telpiskajā modelēšanā, lai saprastu, ka, izmantojot modernākās tehnoloģijas, šis process nav nemaz tik sarežģīts un, galvenais, tas ir aizraujoši! Un, protams, uzzināja, kas ir 3D printeris, aptaustija to, iemēģināja darbībā un pafantazēja, ko ar tā palīdzību vien mūsdienās varam radīt.

Foto


Informāciju sagatavoja:
Alīna Ivanova, Daugavpils Vienības pamatskolas Informātikas skolotāja.pievienots 14.06.2018; 14:29

Mūsu skolas 8. a klases skolēni piedalījās starptautiskajā CLIL spēlē.


Š.g. 28.maijā mūsu skolas 8.a klases skolēni piedalījās matemātikas, sporta un veselības mācības integrēta satura starptautiskajā spēlē angļu valodā 7.-9.klašu skolēniem „CLIL game” J.Piludska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā ar mērķi attīstīt skolēnu kompetences matemātikas, sporta un angļu valodas mācību saturā.

No mūsu skolas piedalījās 8.a klases skolēni: Rita Brauna, Elīna Veinšteina, Daniela Pimenova, Anastasija Naumova un Sandis Vilcāns un ieguva 4.vietu pilsētā.

Priecājamies par skolēnu rezultātiem.Informāciju sagatavoja angļu valodas skolotāja Sandra Šapale.


pievienots 04.06.2018; 13:57

Veselības diena “Sportojam Latvijas simtgadei.”


Latvijas Veselības nedēļu 2018 jeb MOVE Week organizē Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar Starptautisko Sporta un Kultūras asociāciju (ISCA). Tas ir ikgadējs Eiropas mēroga pasākums, kura mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs, un globālais mērķis ir līdz 2020. gadam iesaistīt fiziskās aktivitātēs 100 miljonus Eiropas iedzīvotāju. Veselības nedēļai veltītie pasākumi norisinās vairākās Eiropas valstīs vienlaicīgi.

Šogad jau 7. reizi visā Latvijā no 28. maija līdz 3. jūnijam starptautiskā projekta “NowWeMOVE” ietvaros norisināsies Latvijas Veselības nedēļa 2018. Mūsu skola šajā projektā piedalās 3. reizi.

Skolēniem tika piedāvātas deviņas stacijas, kurās bija jāveic dažādi uzdevumi.
Vispirms pēc ierašnās klase fotogrāfējās pie banera.
Pirmā stacija “Vējš iepūš burās” (jāpūš priekšmets no viena gala uz otru, sadalās divās kolonnās)
Otrā stacija “’Metu, trāpu”(šutriņu mešana mērķī)
Trešā stacija “Bumbiņu lidojums” (sadalās divās kolonnās, uz piramīdas jānoliek tenisa bumbiņa)
Ceturtā stacija “Lidojums gaisā” (badmintona vienspēle)
Piektā stacija “Kartupelis” (bumbas padošana caur kājām)
Sestā stacija ‘’Florbola elementi”(piramīdu apvadīšana)
Septītā stacija “Lidojošā bumba” (volejbola piespēles)
Astotā stacija “Angļu šiks” (futbola piespēles pāros, vienā minūtē).
Devītā stacija “Čiekuri mājā” (jāmet čiekuri aplī no noteikta attāluma).

Iegūto rezultātu tabula pa klasēm:


Paldies skolēniem un skolotājiem par piedalīšanos!

Kopīgais foto

Staciju foto


Informāciju sagatavoja sporta skolotājas M.Skrūzmane, A.Vilcāne.


pievienots 01.06.2018; 11:38

Daugavpils Vienības pamatskola beidz darbu projektā.
Šajā mācību gadā Daugavpils Vienības pamatskola beidz realizēt Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) starp skolu Stratēģiskās partnerības projekta “Izglītības problēmas: inovatīvas stratēģijas un instrumenti”/”Educative distress: innovative strategies and tools” aktivitātes.
Pēdējā no tām bija transnacionālā sanāksme no š.g.16.maija līdz 20.maijam mūsu skolā.
Tikšanās laikā tika analizēts divos gados paveiktais darbs. Katras valsts pārstāvji prezentēja projekta laikā paveikto: seminārus, aktivitātes skolās. Runājot sanāksmē par paveikto, mēs viens no otra pārņēmām labāko praksi un pieredzi. Analizējām kopējos izstrādātos materiālus, izskatījām projekta mājaslapas stiprās un vājās puses. Visi materiāli tiks ievietoti projekta mājaslapā: http://educationaldistress.eu/

Lai nedēļas nogale Latvijā paliktu mūsu viesiem atmiņā, piektdien mēs devāmies uz Aglonu, kur apmeklējām Aglonas Maizes muzeju. Tur mūs iepazīstināja ar mūsu vecmāmiņu maizes cepšanas receptēm, pēc tām mēs paši veidojām maizi. Saimniece pastāstīja mums par latgaļu tradīcijām, kā arī uzcienāja ar sātīgām pusdienām. Pēc muzeja mēs arī apmeklējām Aglonas Baziliku. Ekskursijā viesi guva neaizmirstamus iespaidus.
Kā kulminācija projekta noslēgumam tika organizētas atvadu vakariņas ar iespēju iepazīt un baudīt dažādus latviešu ēdienus, kā arī visu dalībvalstu dziesmas un dejas.
Beidzot darbu projektā, Daugavpils Vienības pamatskolas administrācija pateicas skolas kolektīvam par atsaucību un izcili paveikto darbu projektā, DPIP ekspertei projektu jautājumos Evelīnai Balodei un grāmatvedei Inesei Plociņai par aktīvu palīdzību un atbalstu projekta īstenošanā!

Daugavpils Vienības pamatskolas “Erasmus+”KA2 stratēģiskās skolu sadarbības partnerību projektu „Izglītības problēmas: inovatīvas stratēģijas un instrumenti” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā: www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Vienības pamatskolas
angļu valodas skolotāja un
projekta koordinatore
Svetlana Volosova
t.65420449pievienots 25.05.2018; 10:00

Ekskursija uz kinopilsētiņu “Cinevilla”.


21. maija rītā pie skolas pulcējās dažādu klašu skolēni - programmas “Atbalsts pozitīvai uzvedībai” galvenās balvas ieguvēji, lai dotos ekskursijā uz kinopilsētiņu “Cinevilla”. "Cinevilla" atrodas 15 kilometru attālumā no Tukuma, Slampes pagastā.

Kinopilsēta „Cinevilla” ir Baltijas valstīs vienīgā tik plaša mēroga kino dekorācija brīvā dabā, kas piedāvā apmeklētājiem ielūkoties kino tapšanas aizkulisēs un paver plašas iespējas kinoindustrijā. Kinopilsētā ir iespējams sajust pagājušā gadsimta pilsētvides raksturīgākās iezīmes – senlaicīgas ēkas, vēsturisku tiltu fragmenti, baznīca, kuģītis, pa ielu brauc tramvajs.

Ekskursijas sākumā gida pavadībā izstaigājām kinopilsētiņu, uzzinājām, ka tās būvniecība tika sākta 2004. gadā, lai uzņemtu kinolenti "Rīgas sargi". Filma vēsta par varonīgu lappusi Latvijas vēsturē – Brīvības cīņām 1919. gadā. Tagad pilsētiņā uzņemtas jau vairākas latviešu spēlfilmas, starp tām "Rūdolfa mantojums", "Sapņu komanda 1935", kā arī ne viena vien ārvalstu kinofilma. Kinopilsēta var lepoties ar savu upi – Daugavas krasta līnijas fragmentu, kas mākslīgi izveidots kā kanāls, un veiksmīgi tika izmantots vēsturiskās filmas „Rīgas Sargi” filmēšanā. „Cinevillā” ir arī savs bruņojuma arsenāls - bruņumašīnas, kaujinieku ekipējums, lielgabals un smagā kara laika tehnika. Šīs sarežģīto konstrukciju butaforiskās mašīnas, kas vizuāli precīzi kopē tā laika kara tehniku, patiesībā ir kino mākslinieku prasmīgs meistardarbs.

Pēc pastaigas pa kinopilsētiņu devāmies uz filmēšanos “Specefektu šovā”, kur skolēni iejutās aktieru lomās. Tas visiem sagādāja lielu jautrību.

Ekskursijas beigās skolēniem bija iespēja pārbaudīt savus spēkus Nameja labirintā.

Daloties iespaidos par piedzīvoto, apmierināti un mazliet noguruši, vakarā atgriezāmies mājās.

Foto


Informāciju sagatavoja J. Celma.pievienots 24.05.2018; 14:01

Jauno Matemātiķu konkurss 2017./18.m.g.


Ir noslēdzies Jauno Matemātiķu Konkurss, kurā tiek piedāvāti dažādi augstākas grūtības uzdevumi matemātikā 5. – 7. klašu skolēniem. Konkurss notika visa gada garumā 5 kārtās. Katrā kārtā bija jāatrisina 5 uzdevumi.

Apsveicam 6.b klases skolēnu Jāni Drelingu ar kopvērtējumā iegūto 2.vietu un 5.b klases skolēnu Ritvaru Nikolajevu ar kopvērtējumā iegūto atzinību.

Skolēniem bija ne tikai jāatrisina uzdevumi, bet arī ļoti rūpīgi jāpieraksta risināšanas gaita, spriedumi un secinājumi. Paldies skolēniem par sasniegtiem rezultātiem un iegūldīto darbu. Paldies skolēnu vecākiem par atbalstu un motivāciju.


Tehnoloģiju un Zinātņu pamatu MK vad. L. Bužinskapievienots 24.05.2018; 12:55

Latvijas 45.atklātās matemātikas olimpiādes rezultāti 2017./18.m.g.


Apsveicam Latvijas 45.atklātās matemātikas olimpiādes uzvarētājus:

5.b klases skolēnu Ritvaru Nikolajevu ar iegūto 2.vietu;
5.a klases skolnieci Elīzi Ribkinu ar atzinību;
5.a klases skolnieci Lindu Širvinsku ar atzinību.

Paldies skolēniem par sasniegtiem rezultātiem un ieguldīto darbu visa mācību gada garumā.

Paldies matemātikas skolotājai Olgai Novickai par skolēnu ieintersēšanu un motivēšanu darbā ar olimpiādes uzdevumiem.


Tehnoloģiju un Zinātņu pamatu MK vad. L. Bužinskapievienots 24.05.2018; 12:49

Vasaras aktualitātes projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001).Svarīga informācija skolēniem un vecākiem.


4.jūnijā Daugavpils Vienības pamatskolā darbu sāks divas Vasaras skolas 1.-6.klašu skolēniem:

1) Jauno zinātnieku vasaras skola 1.-6.klašu izglītojamajiem(30 dalībniekiem).

Skolēniem būs iespēja padziļināt savas zināšanas dabaszinātnēs. Uzdevumi un eksperimenti tiks veikti gan klasē, gan plānoti arī Zinātkāres centra ZINOO Daugavpils, Latgales zoodārza un DU pētniecības bāzes “Ilgas” apmeklējumi, notiks arī ekskursija uz Cēsīm. Mācības norisināsies 2 nedēļas, katru dienu pa 4 stundām. Skolēni strādās 2 grupās, katrā pa 15 dalībniekiem. Lai varētu piedalīties ekskursijā uz DU pētniecības bāzi “Ilgas”, dalībniekiem nepieciešama pase vai ID karte.

Grupu vadītājas – skolotājas Lilita Razminoviča un Oksana Ostrovska.

2) Valodu vasaras skola(40 dalībniekiem).

Valodu vasaras skola notiks 3 nedēļas, nodarbības sāksies 4.jūnijā un turpināsies līdz 22.jūnijam. Skolēni mācīsies svešvalodas 4 grupās, katrā grupā būs 10 dalībnieki. Katru dienu paredzētas 4 mācību stundas. Valodu skolā pieteikties aicināti 1.-6.klašu skolēni.

Tiks piedāvātas:
• 2 grupas angļu valodas apguvei- angļu valoda iesācējiem un angļu valoda ar nelielām priekšzināšanām. Grupu vadītājas- skolotājas Žanna Olehnoviča un Svetlana Volosova.
• grupa vācu valodas apguvei iesācējiem. Grupas vadītāja skolotāja Diāna Melāne.
• grupa franču valodas apguvei iesācējiem. Grupas vadītāja skolotāja Ludmila Čirkste.

Vasaras skolās netiks organizēta skolēnu ēdināšana, nodarbības beigsies plkst.12.00

Pieteikšanās Vasaras skolām notiks no 22.maija, skolēnu vecākiem aizpildot pieteikuma veidlapu un iesniedzot to papīra formā skolas kancelejā. Skolēni tiks ieskatīti Vasaras skolā rindas kārtībā. Par uzņemšanu Vasaras skolā informāciju varēs saņemt skolas kancelejā, tā tiks paziņota arī e-klasē 31.maijā.

Pieteikuma veidlapa Jauno zinātnieku vasaras skolai

Pieteikuma veidlapa valodu vasaras skolai


Skolas vadībapievienots 22.05.2018; 08:54

Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 35 skolēni apmeklēja fabriku „Laima”.


Š.g. 26.aprīlī 35 mūsu skolas labākie 6.-9.klašu skolēni devās mācību ekskursijā „Iepazīsim pārtikas ražošanas procesu” uz fabriku „Laima” (SIA „Orkla Confectionery & Snacks Latvija”), Rīgā.

Pateicoties Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” līdzekļiem, skolēniem tika piedāvāta vienreizēja iespēja iepazīties ar šo mūsu valsts seno un slaveno fabriku.

Skolēni varēja izzināt informāciju par uzņēmuma ražošanas procesu un ražošanas ciklu, gūt priekšstatu par uzņēmumā strādājošiem speciālistiem, dažādu profesiju pārstāvjiem, nepieciešamajām zināšanām un prasmēm ikdienas darbā. Meistarklašu un praktisko darbnīcu laikā, skolēniem bija iespēja vērot šokolādes ražošanas speciālistu stāstījumu, prasmju demonstrējumus, kā arī pašiem bija iespēja izmēģināt savas prasmes, iejūtoties šokolādes speciālista lomā. Skolēni paši veidoja konfektes, darbojās radoši. Skaistās iepakotās dāvanu kastītes atveda līdzi uz mājām. Skolēni iepazina vēsturi, nogaršoja dažādas konfektes un silto šokolādi, varēja nofotografēties vai izveidot videofilmu ar piedāvātajām dekorācijām.

Skolēnu atsauksmes bija jaukas un patīkamas, iespaidiem bagātas.

Foto


Informāciju sagatavoja projekta organizatore, karjeras konsultante Sandra Šapale.pievienots 17.05.2018; 14:26

Lielā pavasara talka


Mūsu skolas 4.klašu skolēni aktīvi piedalījās 2018.gada pavasara talkā 3 vietās Daugavpilī:

Grīvā – atpūtas vietā pie Lauceses ietekas Daugavā strādāja 4.a klase, Stacijas ielā – 4.b, Gajokā – skvēru Tirgus un Jaunās ielas krustojumā uzkopa 4.c klases skolēni.

Lietus mākoņi savācās un lija jau pēc tam, kad skolēni savu darbu bija paveikuši un atgriezušies skolā ar labi paveikta darba apziņu. Mēs katrs varējām pārdomāt tīras vides un skaistas apkārtnes uzturēšanas nepieciešamību, un sava ieguldījuma svarīgumu.

IMG_20180427_112938 IMG_20180427_113536 IMG_20180427_113638 IMG_20180427_114808 IMG_20180427_114823 IMG_20180427_114825 IMG_20180427_114918 IMG_20180427_115141 IMG_20180427_114945 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja: Direktores vietniece Ērika Locikapievienots 17.05.2018; 10:49

Baltā galdauta svētki.


3.maijā skolas saime tikās īpašos svētkos skolas zālē pie balti klātiem galdiem par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas dienai – 1990.gada 4.maijā.
Par vēsturiskiem notikumiem skolēniem pastāstīja skolas viesi no Daugavpils 3.vidusskolas.
Tie bija sadziedāšanās svētki. Katra klase sagatavoja savu priekšnesumu – dziesmu par Latviju vai latviešu tautas dziesmas. 1.-3.klašu skolēnu dziedāšanu ļoti azartiski ar akordeonu pavadīja mūzikas skolotāja L.Vaivode.
4.-9.klašu sadziedāšanās svētkos skanēja ārkārtīgi nopietnas un emocionāli stipras dziesmas. Īpaši vēlos izcelt 9.klases izjusti izdziedāto Reiku “Par Latviju” – tas bija paraugs citām klasēm.
Abos svētkos noslēgumā sanāca apvienotie skolotāju un vecāku kopkori uz dziesmu “Bēdu manu lielu bēdu”. Šāds priekšnesums pārsteidza skolēnus un izpelnījās skolēnu ovācijas īpaši otrajā koncertā. Dziedāja visi zālē esošie kā viens liels koris.
Pēc dziedāšanas, spēkus atjaunoja ar mūsu garšīgāko maizi – rupjmaizi.
Mums skolā veidojas tradīcija – tikties Baltā galdauta svētkos.

IMG_2042 IMG_2044 IMG_2066 IMG_2071 IMG_2116 IMG_2118 IMG_2166 IMG_2253 IMG_2180 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja: Direktores vietniece Ērika Locika


pievienots 17.05.2018; 10:40

Eiropas dienas pasākumi Vienības pamatskolā!9. maijs – Eiropas dienas rīts sākās ar radio raidījumu par Eiropas Savienību, ko vadīja 6.klases skolēni.

Lai paplašinātu skolēnu zināšanas par Eiropas Savienību, gan sākumskolas, gan pamatskolas skolēni aktīvi darbojās tematiskajās sociālo zinību un ģeogrāfijas stundās par Eiropas Savienības vēsturi, dalībvalstīm, valstu simboliem, dabu, u.c. jautājumiem.

Uz skolas ekrāna un uz stendiem skolēni ar prieku iepazinās ar saistošiem uzskates līdzekļiem un prezentāciju par ES vēsturi, ES vērtībām, paplašināšanās gaitu, eirozonas izveidi, Latvijas dalību ES, jauniešu iespējām ES, lēmumu pieņemšanas kārtību ES u.c. nozīmīgām tēmām.

“Eiropas eksāmens” norisinājās tiešsaistē www.esmaja.lv 9.maijā un tajā piedalījās arī Vienības pamatskolas 5.-9.klašu skolēni . „Eiropas eksāmenā” tika ietverti dažādu jomu jautājumi, kuros skolēni varēja demonstrēt savas zināšanas par ES vēsturi un attīstību, Latvijas dalību ES, eiro, svētku dienām u.c. Katrs skolēns elektroniski saņēma Eiropas Komisijas pateicības rakstus par aktīvu pilsonisko līdzdalību!

Patiesi lepojamies ar 6.b. klases skolnieka Jāņa Drelinga augsto sasniegumu- Eiropas eksāmenā 1.vieta valsts mērogā – apsveicam!!!

Sākumskolas skolēniem visas dienas garumā tika piedāvātas aktivitātes par ES simboliku. Šī aktivitāte raisīja patiesu prieku un interesi, kā arī nostiprināja zināšanas.

9.maijā – Eiropas dienā, mūsu skolas komanda- Jānis Drelings, Anna Irbe, Loreta Šembela, Rita Brauna, Karīna Maļinovska, devās uz pilsētā organizēto Eiro spēli un ieguva godalgoto 3.vietu. Malači!!!

Skolēni ar interesi piedalījās visos Eiropas dienai veltītajos pasākumos!

Foto


Informāciju sagatavoja sociālo zinību skolotāja Inga Sokolova


pievienots 15.05.2018; 11:49

Māmiņu dienas apsveikumu izstāde.


Ikdienas steigā bieži piemirstam pienākt pie māmiņas, apmīļot un pateikt kādu siltu vārdiņu, bet katra bērna sirsniņā šie vārdiņi slēpjas.
Arī mūsu skolas audzēkņi vēlējās pateikties savām māmiņām apsveikumos, kurus sagatavoja angļu, vācu un krievu valodās.
Bērni no visas sirds zīmēja, auskustinoši rakstīja par savām māmiņām, vēlot pašu labāko.

3. stāva foajē tiek rīkota krāsaina izstāde, kuru aicinām apmeklēt arī jūs!

IMG_2361 IMG_2362 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Vissaulainākie un sirsnīgākie sveicieni Māmiņu dienā !

Paldies svešvalodu skolotājām par sniegto atbalstu un palīdzību saviem skolēniem !


Informāciju sagatavoja svešvalodu MK vadītāja Žanna Olehnoviča


pievienots 11.05.2018; 10:58

Skolēni darbojas skolas radošajās laboratorijās un ZINOO projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001)
Mācību gada laikā 1. – 6. klašu skolēniem bija iespēja papildināt savas zināšanas radošajās laboratorijās bioloģijā – ķīmijā un ģeogrāfijā. Skolēni mācījās pētīt dažādas vielas, dabas objektus, darboties ar dažādiem mācību līdzekļiem un iekārtām. Mācību gada garumā skolēni bioloģijā izzināja mikroskopisko pasauli, pētīja apkārt esošo objektu uzbūvi. Ķīmijā skolēni iepazina vielu dažādību, pētīja mājās esošās vielas un pārtikas produktus. Ģeogrāfijā izzināja pasaules uzbūvi, aktīvi darbojās ar karti un pētīja pilsētas ģeogrāfiskos objektus.

Projekta ietvaros skolēniem bija iespēja apmeklēt radošās darbnīcas zinātkāres centrā ZINOO Daugavpils. Skolēni pētīja ķīmijas noslēpumus, ūdens īpašības un nozīmi dzīvo organismu dzīvē, aktīvi veidoja Eko mašīnas un vērtēja cilvēka rīcību ilgtspējīgai pasaules attīstībai. Radošajās nodarbībās skolēni iesaistījās eksperimentos, paši veidoja dažādus modeļus un pārbaudīja to darbību. Darbošanās skolēniem rosināja uzdod daudz un dažādus jautājumus par vielām, procesiem dabā un vērtēt savu un citu cilvēku rīcību. Skolēniem bija iespēja darboties arī ar citiem izziņas objektiem ZINOO centrā.

Projekta radošās laboratorijas un ZINOO nodarbības veicina skolēnu pētnieciskās darbības un analītisko prasmju attīstību. Darbošanās ar dažādām iekārtām veido pārliecību par savām spējām un attīsta jaunas kompetences.

Radošo darbnīcu skolotājas vēl skolēniem arī turpmāk pilnveidoties un aktīvi izzināt pasauli.

20180420_124834 20180420_125214 20180420_125325 20180420_125531 20180420_125925 20180420_130002 20180420_131612 20180420_131617 20180420_131915 20180420_133157 20180420_133203 20180420_133627 20180420_133638 20180420_135047 20180420_141459 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja bioloģijas un ķīmijas skolotāja Lilita Razminoviča.


pievienots 11.05.2018; 09:32

Konkursa “Čaklākais lasītājs” noslēguma pasākums.


25. aprīlī skolas bibliotēkā notika konkursa „Čaklākais lasītājs” noslēguma pasākums 1. - 5. klašu čaklākajiem lasītājiem, kas tika veltīts I. Ziedoņa 85. jubilejai.

Šogad kopā ar bibliotekāri pasākumu vadīja kāds īpašs viesis – Daugavpils teātra aktrise Kristīne Veinšteina. Skolēni ne tikai iepazinās ar I.Ziedoņa biogrāfiju un grāmatām, bet arī aktrises Kristīnes Veinšteinas vadībā izspēlēja “Krāsainās pasakas” un rakstīja vēstulītes Zilajam Sapņu zirgam.

Noslēgumā skolēni saņēma skolas uzslavas rakstus un balvas. 6.-9.kl. čaklākajiem lasītājiem uzslavas raksti balvas tiks pasniegtas mācību gada noslēguma audzināšanas stundās.

Īpašs paldies par atbalstu pasākuma organizēšanā no vecāku puses - Daugavpils teātra aktrisei Kristīne Veinšteinai.

Čaklākie lasītāji

IMG_20180425_140538 IMG_20180425_140518 IMG_20180425_140512 IMG_20180425_140501 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja skolas bibliotekāre Jeļena Celma


pievienots 26.04.2018; 10:32

Valodas ir tilti.


Daugavpils Vienības pamatskolā 19.aprīlī notika konkurss 5.-9.klašu skolēniem “Valodas ir tilti”.

Pasākums norisinājās vācu un latviešu valodā. To organizēja Daugavpils pilsētas Vācu valodas skolotāju MA sadarbībā ar Reģionālo Vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centru. Skolēniem bija iespēja atbildēt uz jautājumiem gan par Latviju, gan Vāciju, gan abu valstu kultūras sakariem, demonstrēt savas valodu kompetences. Pasākums bija veltīts Latvijas simtgadei.

Konkursā piedalījās 6 skolu komandas- Daugavpils 3.vidusskola(ieguva 3.vietu), Daugavpils 9.vidusskola, Daugavpils 12.vidusskola(ieguva 2.vietu), Daugavpils Valsts ģimnāzija (ieguva 1.vietu), Daugavpils Vienības pamatskola (ieguva 2.vietu) un Krāslavas Valsts ģimnāzija.

Mūsu skolas komandā startēja Inga Traško, Enija Ivanova, Jānis Drelings, Samanta Pudāne, Rita Brauna un Anastasija Naumova. Prieks par mūsu skolēnu labajām valodu zināšanām, apsveicam viņus ar izcīnīto 2.vietu konkursā!

IMG_1925 IMG_1915 IMG_1903 IMG_1902 IMG_1895 IMG_1894 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja Maija Baklāne, Daugavpils Vienības pamatskolas vācu valodas skolotāja.


pievienots 24.04.2018; 14:00

Medijpratības meistarklase angļu valodā, ko vadīja Fulbraita fonda stipendiāte Alina K.Clay no ASV.Izglītības attīstības centra īstenotā projekta “Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai” ietvaros 23. aprīlī mūsu skolā 9. klasē notika medijpratības meistarklase angļu valodā, ko vadīja Fulbraita fonda stipendiāte Alina K.Clay no ASV. Alina skolēniem pastāstīja par to, kā izvērtēt dažādās interneta vietnēs sniegtās informācijas patiesumu, kādas pazīmes par to liecina. Skolēni varēja arī praktiski padarboties, nosakot piedāvāto ziņu vai attēlu patiesumu. Meistarklases beigās skolēni varēja paši novērtēt savas medijpratības līmeni, noskaidrot nesaprotamo, uzdodot jautājumus Alinai.

Foto


Informāciju sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja Inese Geiba.


pievienots 24.04.2018; 11:03

Nodarbība sadarbībā ar “drossinternets.lv”.11.aprīlī projekta “ Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai” ietvaros 8. – 9. klasēm notika nodarbība sadarbībā ar “drossinternets.lv”, ko novadīja drošāka interneta brīvprātīgā vēstnese Iveta Poplavska. Skolēni uzzināja par iespējamiem riskiem un apdraudējumiem internetā (naida kurināšanu, emocionālā pazemošanu, personas identitātes zagšanu un datu ļaunprātīgu izmantošanu). Nodarbības laikā tika runāts arī par uzvedības noteikumiem internetā, par tīmekļa etiķeti. Skolēni arī varēja padarboties praktiski, veidojot ideāla interneta lietotāja tēlu.

20180411_143006 20180411_143325 20180411_145504 20180411_145507 20180411_145933 20180411_145940 20180411_145950 20180411_150023 20180411_150050 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja Inese Geiba.


pievienots 24.04.2018; 10:49

Starptautiskā matemātikas konkursa “Ķengurs” rezultāti 2017./18.m.g.


Skolā jau kā tradīcija ir skolēnu piedalīšanās Starptautiskajā matemātikas konkursā ”Ķengurs”, kas šogad notika 22.martā. Konkursā piedalījās 51 skolēns no 2. – 6. un 8.klasēm. Latvijā piedalījās 15895 skolēni no 2. -12. klasēm. Konkursā bija iespēja pārbaudīt savu loģisko domāšanu un pielietot matemātiskās prasmes dažādās nestandarta situācijās.

Skolas labākais rezultāts ir 3.a klases skolnieces Laumas Vucenes sasniegums. Ar rezultātu 99,08% starp 2503 Latvijas 3.klašu skolēniem Lauma tika Latvijas TOP 20, Laumai ir 17. vieta Latvijā un 1.vieta skolā. Apsveicam ar augsto sasniegumu!

Apsveicam arī labākos sasniegumus skolas mērogā:
3.a klase Lauma Vucena 1.vieta 99,08%
3.b klase Toms Pauliņš 2.vieta 98,48%
6.b klase Jānis Drelings 1.vieta 98,03%
8.a klase Rita Brauna 1.vieta 96,38%.
5.a klase Linda Širvinska 1.vieta 92,07%
6.a klase Ņikita Jeļeckis 2.vieta 88,92%
5.a klase Elīza Ribkina 2.vieta 86,9%
2.b klase Vingre Samanta 1.vieta 84,49%
3.a klase Guntis Boreiko 3.vieta 82,54%
4.a klase Rolands Daukšts 1.vieta 78,65%

Paldies matemātikas skolotājām: 2.a Regīnai Stankevičai, 2.b Rutai Kumpiņai, 2.c Anželai Rakickai, 3.a Aijai Plotkai, 3.b Ainai Krauklei, 4.a Innai Bicānei, 4.b Ārijai Leinei, 4.c Liānai Zvērbulei , 5.- 8.kl. Olgai Novickai par ieguldīto darbu, rosinot skolēnus domāt un darboties ikdienas matemātikas stundās un sagatavojot skolēnus konkursam.

Paldies par atbalstu skolēnu vecākiem (arī finansiālo).

Paldies katram skolēnam, kas piedalījās konkursā un pārbaudīja savas spējas. Skolēni turpiniet papildināt savas zināšana un attīstīt matemātiskās prasmes. Līdz nākamajam “Ķenguram”.


Informāciju sagatavoja:
Tehnoloģiju un Zinātņu pamatu
MK vad.L.Bužinska.pievienots 24.04.2018; 10:32

Sveicam pilsētas angļu valodas 6. klašu skolēnu olimpiādes uzvarētāju.


Š.g. 17.aprīlī mūsu skolā norisinājās pilsētas angļu valodas olimpiāde 6.klašu skolēniem.

Mūsu skolas 6. a klases skolēns Nikita Jeļeckis ieguva godpilno 1.vietu. Nikita decembrī ieguva 1.vietu skolas olimpiādē. Mēs nopietni gatavojamies pilsētas olimpiādei un rezultāts ir ļoti labs.

Nikita ir ļoti zinātkārs, zinošs, atbildīgs, uzmanīgs un centīgs skolēns. Priecājos par viņa panākumiem.


Informāciju sagatavoja angļu valodas skolotāja Sandra Šapale.


pievienots 23.04.2018; 14:18

8. klašu skolēnu tikšanās ar NVO pārstāvi.


Š. g. 19. aprīlī skolā viesojās Nevalstiskās organizācijas vadītājs Viktors Gallers. Viņš strādā ar jauniešiem gan DU, gan savā uzņēmumā, gan jauniešu organizācijās.

Viktors pastāstīja par savām aktivitātēm pilsētas mērogā, par savu izglītību, par nevalstiskām organizācijām un biedrībām, par to dibināšanu, reģistrāciju un būtību. Viņš zina 5 valodas.

Skolēniem patika tikšanās, viņi uzdeva jautājumus, ar interesi klausījās stāstījumu un atbildes.

WP_20180419_13_39_30_Pro WP_20180419_14_04_50_Pro WP_20180419_14_05_00_Pro WP_20180419_14_05_28_Pro php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja karjeras konsultante Sandra Šapale


pievienots 23.04.2018; 14:13

Ļaudonas vidusskolas pedagogu viesošanās skolā.


16. aprīlī mūsu skolu apmeklēja pedagogi no Ļaudonas vidusskolas, lai iepazītos ar programmas “Atbalsts pozitīvai uzvedībai” īstenošanu skolā. Viesi ar lielu interesi noskatījās filmiņu par APU skolā, kā arī noklausījās Skolēnu parlamenta locekļu un APU komandas stāstīto par programmas veiksmīgo īstenošanu. Tikšanās noslēgumā raisījās diskusija par pozitīvu uzvedību skolā.

Foto


Informāciju sagatavoja:
APU komandas locekle Jeļena Celma.pievienots 20.04.2018; 10:59

Seminārs „Veiksmes un izaicinājumi”.


2018. gada 6. aprīlī mūsu skolas projekta “Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai” komanda piedalījās programmas ieviešanas reģionālajā seminārā „Veiksmes un izaicinājumi”, kas notika Līvānos. Seminārā piecas projekta skolu komandas pastāstīja par paveikto ( sk. prezentāciju), dalījās savā pieredzē, veiksmēs un neveiksmēs. Tika pārrunāta medijpratības programmas turpmākā ieviešana, apguve, tālākā darba plānošana.Informāciju sagatavoja projekta “Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai”komanda


pievienots 12.04.2018; 08:58

Vācu kultūras pavasaris Daugavpilī.No 10. līdz 24.aprīlim mūsu pilsētā notiks jau par jauku tradīciju kļuvušais pasākumu cikls “Vācu kultūras pavasaris”. Iedzīvotājiem atkal būs iespēja apmeklēt dažādus pasākumus- izstādes, lekcijas, koncertus, vācu kino vakarus. Aktivitātes norisināsies gan vācu, gan latviešu valodā. “Vācu kultūras pavasari” organizē Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centrs sadarbībā ar Vācijas vēstniecību Rīgā, Gētes institūtu Rīgā, Daugavpils pilsētas domi un daudzām citām organizācijām. Arī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde, vācu valodas skolotāju MA un vairākas mūsu pilsētas skolas aktīvi piedalās Vācu kultūras pavasara organizēšanā.

Daugavpils Vienības pamatskola jau trešo gadu ir šī pasākumu cikla organizatoru vidū. Šogad pasākumu ciklā īpaši tiek akcentēti Latvijas un Vācijas kultūras sakari, vairāki pasākumi veltīti Latvijas simtgadei. Sākumskolas skolēni jau iesnieguši savus darbus radošo darbu konkursam “Latvijai es vēlu…”. Bērnu darbu izstāde būs aplūkojama Daugavpils Universitātē Parādes ielā 1.

5.-9.klašu skolēni 19.aprīlī piedalīsies konkursā vācu valodā “Valodas ir tilti”. Konkurss norisināsies mūsu skolā. Tas būs Latvijas simtgadei veltīts interaktīvs pasākums, kurā piedalīsies komandas no vairākām pilsētas skolām, arī no mūsu skolas. Daugavpils 12.vidusskolas organizētais dziesmu festivāls svešvalodās ”Manas dvēseles dziesma” iemantojis popularitāti skolēnu vidū. Šogad tas notiks 20.aprīlī. Mūsu skolas 6.un 8.klašu skolēni pašlaik gatavojas šim festivālam, cītīgi mācoties dziesmas vācu valodā. Priecājamies par skolēniem, kuri ir motivēti vācu valodas apguvei un gatavojas iesaistīties Vācu kultūras pavasara aktivitātēs.Informāciju sagatavoja Maija Baklāne, Daugavpils Vienības pamatskolas vācu valodas skolotāja


pievienots 11.04.2018; 08:51

4.b klases iestudētā ludziņa.


Jau piekto gadu mūsu skolā tiek īstenotas fakultatīvās nodarbības latviešu valodā, kas veltītas latviskās dzīvesziņa izpētei. Tajās skolēni iepazīstas ar Latvijas dabu, cilvēkiem, vēsturi, folkloru, kultūru un citām interesantām lietām. Skolēni ar patiesu interesi apmeklē šīs nodarbības, lai gan tās nav iekļautas stundu sarakstā, bet ir fakultatīvās nodarbības. Lai skolēniem būtu interesanti, tiek vākti un apzināti, un popularizēti materiāli par lietām, kas ne vienmēr ir ikdienas interešu lokā, piemēram, Māla centra, teātra apmeklēšana, rotaļu, deju, dziesmu mācīšanās un citas saistošas nodarbības. Skolotājas Lūcija Vaivode, Rita Ostapko, Silvija Vaidere, Inese Geiba, klašu audzinātājas nodarbības cenšas vadīt radoši, ar izdomu.

Pirms Lieldienām sākumskolas klases varēja noskatīties 4.b klases (klases audzinātāja Ārija Leine) iestudēto ludziņu par Zaķīti, Cālīti, Ruksīti, kas cītīgi iznēsāja olas, bet Lapsa gribēja tās apēst. Ar patiesu interesi mazie skatītāji sekoja ludziņas gaitai. Un aktieri Daniela Kruste, Rolands Šostakovskis, Sintija Geriņa, Daniela Komule, Armands Kamins, Eduards Šelegovičs no visas sirds iejutās ludziņas varoņu lomās. Dekorācijas veidoja Tomass Bērtulāns, Renāte Saulēviča, Anna Platkova, Ulrika Graudiņa, Artis Veinšteins, Agnese Pudnieka, Sintija Ričika un Viktorija Vagele, viņiem palīdzēja arī vecāki. Režisora lomā iejutās latviešu valodas un literatūras skolotāja Silvija Vaidere.

Foto


Informāciju sagatavoja:
Latviešu valodas un literatūras skolotāja S.Vaiderepievienots 09.04.2018; 14:08

Karjeras diena 9.klašu skolēniem.
5.aprīlī skolā notika Karjeras diena, kas katru pavasari pulcina vispārizglītojošās skolas -12.vidusskolas un pilsētas profesionālo skolu skolotājus un karjeras konsultantus mūsu skolā, lai viņi iepazīstinātu mūsu 9.klašu skolēnus ar jaunajiem uzņemšanas noteikumiem skolās pēc pamatskolas beigšanas.

Mūsu skolā viesojās Saules skolas, 12. vidusskolas, Tirdzniecības profesionālās vidusskolas, PIKC „Daugavpils tehnikuma” un Būvniecības tehnikuma skolotāji un pasniedzēji. Skolēni klausījās ar interesi un uzdeva jautājumus. Skolotāji uzdāvināja bukletus un nelielas dāvaniņas. Tikšanās bija izzinoša un interesanta.

Sirsnīgs paldies skolas vadībai un tehniskajam personālam, laborantam Haraldam par palīdzību pasākuma organizēšanā.

Foto


Informāciju sagatavoja:
Karjeras konsultante S. Šapale.pievienots 09.04.2018; 12:00

Jaunie pētnieki un matemātiķi projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001)
Šajā mācību gadā mūsu skola darbojas projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”. Projekts piedāvā skolēniem jaunas iespējas darboties saskaņā ar savām interesēm un attīstīt talantus, saņemt atbalstu un palīdzību mācībās, ja nepieciešams.Projektā īpaši izcelta STEM joma- dabaszinātnes un matemātika. Skolotājas L.Razminoviča un O.Ostrovska vada radošās laboratorijas skolēniem ķīmijā, bioloģijā un ģeogrāfijā. Katrā no laboratorijām darbojas 12 skolēni. Bērni mācās strādāt ar kartēm, atlantiem, kontūrkartēm. Tiek sagatavoti un izmēģināti dažādi eksperimenti. Mācību saturā iekļautas arī atsevišķas nodarbības Zinātkāres centrā ZINOO Daugavpils. Otrajā semestrī bērni apmeklēja nodarbību par ekomašīnām. Tikko atnācis pavasaris ar sauli un siltām dienām. Jaunie pētnieki dosies eksperimentēt dabā –iepazīs kokus un putnus, veidos pastaigu maršrutus. Darbs radošajās laboratorijās skolēniem patīk.

Neatpaliek arī jaunie matemātiķi. Projekta ietvaros visās klasēs- no 1.-9. notiek individuālas nodarbības matemātikā talantīgajiem skolēniem. 4.a klases matemātikas skolotāja I.Bicāne atzīmē, ka papildus darbs ar talantīgajiem skolēniem matemātikā bijis rezultatīvs- 4.a klases skolnieks Rolands Eisāns labi startējis skolas matemātikas olimpiādē, piedalīsies atklātajā matemātikas olimpiādē un starptautiskā konkursa “Tik vai cik”4.kārtā. Skolotājas O.Novickas skolēni matemātikas nodarbībās attīsta loģisko un kritisko domāšanu, darbojas radoši. Skolēniem prieku rada matemātiskās spēles, nestandarta uzdevumu risināšana, pierādījumu meklēšana.

Foto


Informāciju sagatavoja Maija Baklāne, direktores vietniece izglītības jomā


pievienots 09.04.2018; 09:56

Projekta „ Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai” darba ietvaros 9. klases audzēkņi 3. 04. apmeklēja laikraksta “Ļatgales Laiks” redakciju.Redakcijas darbinieki pastāstīja par avīzes tapšanas posmiem. Īpašu interesi izraisīja redaktores I.Baranovskas stāstījums par to, kā tiek atlasītas ziņas publicēšanai, kāds noris darbs, lai atšķirtu patiesās ziņas no viltus ziņām. Skolēni varēja redzēt, kā notiek laikraksta maketēšana un citi darbi, kas saistīti ar avīzes tapšanu, varēja arī uzdot viņus interesējošos jautājumus.

Devītklasnieki pārliecinājās, cik svarīgi būt kritiski domājošiem un uzmanīgiem, lai varētu orientēties plašajā informācijas klāstā.

IMG_1239 IMG_1241 IMG_1247 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja projekta „ Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai” dalībnieces L.Razminoviča, I.Geiba.


pievienots 05.04.2018; 10:45

Skolas radio “Medijāķis”.Mūsu skola piedalās projektā “Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai”. Medijpratība – prasme uztvert, saprast, analizēt un vērtēt mediju vēstījumus, piedalīties mediju satura veidošanā.

Projekta koordinatore Alīna Ivanova un projektā iesaistītās skolotājas Inese Geiba un Lilita Razminviča piedāvāja izmantot skolā pieejamo mediju – radio un izveidoja iknedēļas radiopārrades, ar kuru palīdzību informēja visu skolas saimi par aktuāliem jautājumiem saistībā ar medijiem.

Pirmā radiopāraide notika 13.02., tika izsludināts konkurss par radio nosaukumu. Nosaukumus piedāvāja gan skolēni, gan skolotāji. Konkursa rezultātā skolas radio nosaukums – “Medijāķis”. Medijāķis, jo radio pārraidēs tika apskatīti dažādi āķīgi jautājumi par medijiem.

Laika periodā no 20.02. līdz 27.03. skolā reizi nedēļā notika radiopārraides. Notika piecas radiopārrades, kurās tika runāts par aktuālām un informējušām tēmām kā:

Kas ir mediji? Kādi ir mediju veidi. Kādi ir populārākie mediji. Sabiedriskie mediji (LTV1,LTV7,Latvijas Radio 5,www. lsm.lv) un komerciālie mediji, ar ko tie atšķiras. Tika aktualizēts, ka ziņa var būt patiesa un varbūt viltus ziņa. Tika izrunāts arī jautājums par sociāliem tīkliem. Skolā tika aptaujāti gan skolēni, gan skolotāji par populārākiem sociāliem tīkliem. Sociālajos tīklos – katra atbildība daloties un pārsūtot kādu ziņu – informāciju, katra atbildība par savu profilu, katra atbildība par izvietoto informāciju. Jums palīdzēs arī saite Drošs internets. Tika atgādināts, ka fotografēt un ierakstīt notikumu var tikai ar cilvēka piekrišanu. Autortiesību pamati: ja tiek izmantotas fotogrāfijas, informācija no interneta, tad obligāti jānorāda adrese un tas būs visdrošākais informācijas izmantošanas veids.

Radiopārraižu laikā notika arī vērīgāko klausītāju konkurss, visaktīvākie bija 2.b., 3.b, 8.a un 9.a klašu skolēni.


Informāciju sagatavoja L.Bužinska.


pievienots 04.04.2018; 10:08

Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībaiMūsu skola piedalās Izglītības attīstības centrs (IAC) projektā “Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai”, kura mērķis ir stiprināt demokrātiskās vērtības Latvijas sabiedrībā, sekmējot jauniešu medijpratību.To var īstenot pilnveidojot pedagogu profesionālo kompetenci medijpartībā.

13. 02. skolā notika skolotāju seminārs, kurā dalībnieki tika iepazīstināti ar dažādiem medijpratības jautājumiem: Latvijas mediju vide, mediju funkcijas, sabiedriskie mediji, tradicionālie un jaunie mediju formāti ,ziņa, labas ziņas kritēriji, viltus ziņas, attēla spēks, medijpratības vieta jaunajā izglītības saturā, metodiskās pieejas medijpratībā kompetenču pieejas īstenošanai skolās. Skolotāji apsprieda, ko un kādā veidā izmantos gūtās zināšanas savā profesionālajā darbā gan mācību stundās, gan audzināšanas darbā, gan metodiskajā darbā, lai apgūto ieviestu savās stundās.

26. 03. skolotāji tikās seminārā, kurā dalījās pieredzē, pārdomās , pozitīvās un negatīvās, atziņās, ko guva aktivitātēs, ko veica projekta ietvaros. Skolotāji plānoja arī turpmāko darbu .

Lai veiksmīgi īstenotu ieceres, darbā tika iesaistīti arī 7. – 9. klašu vecāki, kuriem tika piedāvāts izpildīt testu tiešsaistē par medijpratību.

20180326_152041 20180326_152858 20180326_152907 20180326_153304 20180326_153440 20180326_153457 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja projekta“Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai” komanda.


pievienots 29.03.2018; 13:20

Teātra diena latviešu valodas stundā 2.a klasē.


2.a klases skolēni labprāt lasa pasakas. Martā, kad kalendārs vēsta par Starptautisko teātra dienu , bērni kopā ar skolotājām A. Plotku, A.Kalniņu sagatavoja un iestudēja piecas latviešu tautas pasakas: „Gliemezis”, „Laima izpilda trīs vēlēšanās”, „Pacietīgais kaķis”, „Ezis un zaķis.”, „Mamm, kur lielā karote?”.

Skolēni patstāvīgi lasīja pasakas, zīmēja un gatavoja lellītes, iestudēja lomas. Bērni ar prieku rādīja savu leļļu teātri, izspēlējot lomas. Izrāžu beigās lieliskie aktieri piedzīvoja savu klasesbiedru aplausus un mīļus smaidus.

Paldies aktieriem, skatītājiem un atbalstītājiem par piedalīšanos!

IMG_1137 IMG_1139 IMG_1141 IMG_1143 IMG_1146 IMG_1150 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja skolotājas Aija Plotka un Aija Kalniņa.


pievienots 29.03.2018; 09:16

Vispasaules ūdens dienas atzīmēšana.


Daugavpils Vienības pamatskolā 22. martā tika atzīmēta Vispasaules ūdens diena, lai izprastu ūdens lietderību un ietekmi uz cilvēka veselību. Skolēni un skolotāji tika aicināti īpaši šajā dienā doties uz skolu ar ūdens pudelīti, lai varētu dzert ūdeni visas dienas garumā.
Dzeramais ūdens ir brīvi pieejams skolas ēdnīcā, kur katru strapbrīdi padzerties dotas liela daļa skolas skolēnu.


Foto

Cilvēka ķermenis vairāk nekā 70% sastāv no šķidruma. Ja izjūtat kādu no šiem simptomiem - nogurumu, grūtības koncentrēties, galvassāpes, locītavu un muskuļu sāpes, aizcietējumus, ādas sausumu, matu un nagu šķelšanos - iespējams, pie vainas ir tas, ka nepietiekamā daudzumā uzņemat ūdeni.

Cik ūdens nepieciešams izdzert dienas laikā?

Tā kā dienas laikā organisms nepārtraukti patērē šķidrumu, ir ļoti būtiski to regulāri atjaunot, un vislabāk to darīt, dzerot tīru ūdeni. Ūdens ir jādzer regulāri, jo brīdis, kad sākat izjust slāpes, jau norāda uz to, ka organismā ir sācies ūdens bads.

Universāls un drošs ieteikums būtu dienas laikā izdzert vismaz divus litrus šķidruma.

Pēc pārlieku sāļām maltītēm, kafijas, melnās tējas - ir papildus jādzer pāris ūdens glāzītes. Ūdens trūkums var izraisīt arī galvassāpes, sāpes un spriedzi muskuļos un locītavās.

Ir pierādīts, ka glāze silta ūdens, pamostoties no rīta pirms brokastīm, palīdz katrai organisma šūniņai sākt aktīvi strādāt.

Ūdens - skaistuma avots!

Ūdens ir arī lielisks jaunības eliksīrs, jo tas mitrina ādu no iekšpuses, kā rezultātā aizkavē ādas izžūšanu un līdz ar to arī krunciņu veidošanos, kas visticamāk ir īpaši svarīgi daiļā dzimuma pārstāvēm. Turklāt arī vēsa ūdens duša no rīta ādu lieliski tonizē un palīdz saglabāt tās "svaigumu".

Aicinam Jūs ik dienas aktīvi dzert ūdeni!

Ūdens – ir veselības un skaistuma avots, atceraties to!

Veselību veicinošo skolu tīkla koordinatore, Inga Sokolova


pievienots 27.03.2018; 12:59

Ceļojums medijpratības labirintosProjekta "Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai" ietvaros pēdējā mēneša laikā 7.-9. klašu skolēni aktīvi dažādos mācību priekšmetos iepazinās ar mediju veidiem, to sniegto informāciju, prasmi kritiski vērtēt dažādas ziņas masu medijos. 22. martā 7.-9. klašu skolēni piedalījās pasākumā „Ceļojums medijpratības labirintos”. Skolēniem bija iespēja apliecināt savu prasmi dažādās aktivitātēs. Skolēni aktīvi diskutēja par attēlu patiesumu, karikatūru sniegto informāciju, analizēja tekstā sniegto informāciju, izveidotos profilus un zināšanas apliecināja testā.
Projekta "Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai" komanda priecājas par skolēnu prasmi analizēt infomāciju un vēlmi gūt jaunu informāciju.

Foto

Informāciju sagatavoja Lilita Razminoviča, Inese Geibapievienots 27.03.2018; 09:45

Starptautiskais skolu bibliotēku projekts „Baltų šalių literatūros savaitė (diena)/baltu valstu literatūras nedēļa (diena)”.


No 26. marta līdz 30. martam skolā norisinās Starptautiskais skolu bibliotēku projekts „Baltų šalių literatūros savaitė (diena)/baltu valstu literatūras nedēļa (diena)”, veltīta Lietuvas valsts atjaunošanas 100. gadadienai un Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai. Esam saņēmuši arī Lietuvas Republikas vēstnieka Latvijas Republikā Artūra Žurauska sveicienu projekta dalībniekiem.

Sveiciens

Informāciju sagatavoja skolas bibliotekāre J. Celma.pievienots 26.03.2018; 10:07

Latgales reģiona finālsacensības skolēnu sporta spēles florbolā zēniem 2004.-2005.g.dz.


2018.gada 20.martā Rēzeknes novada Dricānos, Dricānu vidusskolas sporta zālē notika Latgales reģiona finālsacensības skolēnu sporta spēles florbolā zēniem 2004.-2005.g.dz.

Skolas komandu pārstāvēja
5.a klases skolēns Arvis Geidāns,
6.a klases skolēni Sandis Cimotišs, Stefans Dobrovoļskis, Patriks Pozņaks,
7.a klases skolēni Marsels Šteinbergs, Aigars Tarasovs, Valters Cveks, Marjans Valentinovičs.

Tika izcīnīta 3.vieta.Informāciju sagatavoja:
sporta skolotāja Anita Vilcānepievienots 22.03.2018; 10:05

Ghetto Basket 3x3 skolu čempionāts.


2018.gada 13.martā Maltā norisinājās Latgales reģiona skolēnu sporta spēles "Ghetto Basket 3x3 skolu čempionāts", kurā Daugavpils pilsētu pārstāvēja arī mūsu skolas 5.klašu zēnu komanda. Spraigā cīņā par tiesībām piedalīties Latvijas mēroga sacensībās, notika starp septiņām komandām (Nautrēnu vidusskolu, Audriņu pamatskolu, Dricānu vidusskolu, Rēzeknes sākumskolu, Viļānu vidusskolu, Jaunstrūžānu pamatskolu, Daugavpils Vienības pamatskolu).Komandas aizvadīja apļa turnīru, izspēlējot katra ar katru.

Mūsu skolas komanda izcīnīja 2.vietu. Skolu pārstāvēja 5.a klases skolēns Rimants Vilcāns,
5.b klases skolēni Ritvars Nikolajevs, 5.b Rainers Krūze.Paldies skolēniem par piedalīšanos un vecākiem par atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
sporta skolotāja Anita Vilcānepievienots 15.03.2018; 13:03

Sveicam VI pilsētas atklātās angļu valodas olimpiādes 8.kl.skolēniem dalībnieces.


Š. g. 28.02. Daugavpils Valsts ģimnāzijas telpās mūsu pilsētas 8.klašu skolēni pulcējās, lai piedalītos VI pilsētas atklātajā angļu valodas olimpiādē. Mūsu skolas 8. a klases skolnieces Rita Brauna ieguva 2.vietu un Elīna Veinšteina - atzinības rakstu.

Meitenēm ļoti patīk angļu valoda. Viņas ir aktīvas un zinātkāras, labprāt apmeklē papildus nodarbības, piedalās pilsētas konkursos un starptautiskos eTwinning projektos.

Lepojos ar savām skolniecēm, priecājos par sadarbību ar viņām, mīļi sveicu meitenes ar panākumiem, novēlu tikpat pozitīvu attieksmi angļu valodas apguvē arī turpmāk!

Informāciju sagatavoja:
angļu valodas skolotāja Sandra Šapale.pievienots 12.03.2018; 14:35

Konkurss “Meitene- zeltene”


1.martā skolā notika 1.-9.kl. skolniecēm konkurss “Meitene-zeltene”. Konkursā piedalījās no katras klases izvirzīta viena dalībniece. Skolnieces pārbaudīja sevi gan mīklu minēšanas un atjautības uzdevumu veikšanā, gan pēc garšas, smaržas, redzes centās noteikt garšvielas, kā arī pēc acumēra iebērt norādīto produktu daudzumu un veica arī radošu tangrama uzdevumu. Apkopojot visus rezultātus tika noteiktas meitenes uzvarētājas, kuras 5.martā tika aicinātas uz apbalvošanu.


1.-3.kl. grupā tituls “Meitene-zeltene”- Laila Ščagina 3.b.kl.
Visatjautīgākā “Meitene-zeltene”- Samanta Vingre 2.b kl.
Visprecīzākā “Meitene-zeltene”- Evija Gaidamavičus-1.c kl.

4.-6.kl. grupā tituls “Meitene-zeltene”- Luīze Donika 6.a kl.
Visatjautīgākā “Meitene-zeltene”- Luīze Biteniece 5.b kl.
Visprecīzākā “Meitene-zeltene”- Laina Agafonova-6.b kl.

7.-9.kl. grupā tituls “Meitene-zeltene”- Ilga Vitkovska 7.a kl.
Visprecīzākā “Meitene-zeltene”- Jana Valpētere-8.b kl.Paldies visām dalībniecēm par atraktīvu, radošu un aktīvu līdzdalību, kā arī klašu audzinātājām par atbalstu savām skolniecēm.

Informāciju sagatavoja:
mājturības un tehnoloģiju skolotāja Rita Ostapkopievienots 06.03.2018; 11:09

16.02.2018. pilsētā notika 68. Matemātikas olimpiādes 2. posms.


No skolas piedalījās 7 skolēnu komanda un 6 skolēni ieguva godalgotas vietas. Skolēni gatavojās matemātikas olimpiādei papildnodarbībās, ko nodrošina projekts “Atbalsts izglītojami individuālo kompetenču attīstībai” (Projekta NR.:8.3.2.2/16/I/001).

Paldies matemātikas skolotājai Olgai Novickai par sekmīgu skolēnu sagatavošanu matemātikas olimpiādei.

Paldies skolēniem par izrādīto interesi un labiem panākumiem.

Apsveicam uzvarētājus:

1. Iveta Januševska 5.a 3.vieta
2. Elīza Ribkina 5.a 3.vieta
3. Linda Širvinska 5.a 3.vieta
4. Ritvars Nikolajevs 5.b 3.vieta
5. Rita Brauna 8.a 3. vieta
6. Jānis Drelings 6.b atzinība

Informāciju sagatavoja:
Tehnoloģiju un Zinātņu pamatu
MK vad. L.Bužinskapievienots 01.03.2018; 12:50

2018.gada 21.februārī Daugavpils 16.vidusskolas sporta zālē notika pilsētas rīkotās sacensības florbolā 2004.-2005.g.dz. zēniem.


Tika izcīnīta 1.vieta.

Skolas komandu pārstāvēja 7.a klases skolēni Aigars Tarasovs, Marjans Valentinovičs, 6.a klases skolēni Sandis Cimotišs, Patriks Pozņaks, Stefans Dobrovoļskis, 5.a klases skolēns Arvis Geidāns.

Paldies skolēniem par piedalīšanos un vecākiem par atbalstu.Informāciju sagatavoja:
Sporta skolotāja Anita Vilcānepievienots 27.02.2018; 09:27

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) 2017.gada rudenī uzsāka jaunu sacensību.


Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) 2017.gada rudenī uzsāka jaunu sacensību. 11 – 12 gadus veci 5. un 6. klašu skolēni visā valstī varēja piedalīties aizraujošam konkursam savās skolās un bibliotēkās – Skaļās lasīšanas konkursam.

Mūsu skolas visas 5.-6.klases aktīvi piedalījās konkursā. Pēc uzvaras skolā uz reģionālo konkursu devās 6.b klases skolniece Laina Agafonova.

23. februārī Laina kopā ar saviem līdzjutējiem devās uz pilsētas bērnu bibliotēku “Zīlīte”, kur notika reģionālās Skaļās lasīšanas konkursā. Un…urā! Laina uzvarēja!

Maija mēnesī viņa dosies uz Rīgu, lai piedalītos Nacionālajā finālā.

Lai Lainai veicas arī pēdējā konkursa kārtā! Lai izdodas!


Informāciju sagatavoja Silvija Vaidere.pievienots 27.02.2018; 09:12

Katru gadu 21. februārī pēc UNESCO iniciatīvas visā pasaulē atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu.


Katru gadu 21. februārī pēc UNESCO iniciatīvas visā pasaulē atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu, lai izceltu valodas nozīmi ikdienas komunikācijā, pašizpausmē, sabiedrības veidošanā, zināšanu apgūšanā un tālākā nodošanā. Šajā dienā UNESCO aicina novērtēt valodu un kultūru daudzveidību, kas bagātina un saliedē sabiedrību.

Arī mūsu skolā 21. februāris tika atzīmēts kā Starptautiskā dzimtās valodas diena. Ar dziesmu “Dzimtā valoda” iesākās skolas radio pārraide, kurā uzzinājām, ka mūsu dzimtajā valodā, latviešu valodā, runā apmēram 1,7 miljons cilvēku, galvenokārt Latvijā, kur tā ir vienīgā valsts valoda. Lielākās latviešu valodas pratēju kopienas ārpus Latvijas ir Īrijā, Austrālijā, ASV, Zviedrijā, Lielbritānijā, Vācijā, Brazīlijā, Krievijā.

Interesi izraisīja arī sienas avīze, kas bija veltīta dzimtajai valodai. Tajā bija minēti interesanti fakti par latviešu valodu, piemēram, garākais vārds, kā arī tautasdziesmas, dzejoļi, kā arī skolēnu domas par dzimto valodu.


Informāciju sagatavoja Silvija Vaidere.pievienots 27.02.2018; 09:09

"Mums kopā skolā ir labi!"


15.februārī 7.-8. klašu skolēniem notika viktorīna “Mums kopā skolā ir labi!”. Skolēni strādāja komandās un pildīja dažādus uzdevumus. Viņiem bija iespēja atcerēties par pozitīviem uzvedības noteikumiem skolā, aizdomāties par savstarpējām attiecībām ar skolas biedriem un pārbaudīt savas zināšanas noteikumu apguvē. Viktorīnas laikā valdīja draudzīga atmosfēra, skolēni aktīvi iesaistījās darbā, bija vērojama skolēnu ieinteresētība.

Paldies visiem par aktivitāti!

IMG_0746 IMG_0750 IMG_0754 IMG_0757 IMG_0759 IMG_0763 IMG_0769 IMG_0779 IMG_0780 IMG_0781 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja N. Ivanovska un T. Laizāne.pievienots 27.02.2018; 08:48

22.februārī skolā viesojās Latvijas armijas pārstāvji.


Audzināšanas stundā notika tikšanās ar 7.-9.klašu skolēniem, kurā varēja iepazīties ar karavīra profesiju, uzzināt par izglītības un darba iespējām un izaicinājumiem.

IMG_0835 IMG_0836 IMG_0837 IMG_0840 IMG_0849 IMG_0850 IMG_0852 IMG_0856 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Direktores vietniece Ērika Locika.pievienots 26.02.2018; 13:43

Krāsainā vitamīnu nedēļa


Skolā tika organizēta ļoti krāsaina, veselību veicinoša nedēļa – Krāsainā vitamīnu nedēļa, kuras mērķis – veicināt skolēnu veselību, it īpaši šajā gripas periodā akcentējot profilaktisko pasākumu nozīmīgumu – vitamīnu lietošanu ik dienas, kas stiprina mūsu imunitāti.

PIRMDIENA - Sarkanā – ābolu diena Dzeltenā - bumbieru diena

OTRDIENA – Dzeltenā – banānu diena

TREŠDIENA – Zaļā – kivi diena

CETURTDIENA – Oranžā – apelsīnu diena

PIEKTDIENA – Brūnā – bumbieru diena


Katru dienu bija jāģērbjas šīs dienas krāsā un jāzina kaut 1 veselību veicinošs fakts par šīs krāsas augļiem- kādi vitamīni tajos ir un ko vērtīgu tie dod cilvēkam! Skolēni informāciju varēja apgūt dažādos veidos – audzinšanas stundā, sociālo zinību stundās, elektroniskā formātā uz ekrāna, un uz „Veselību veicinošā stenda”. Ja skolēni bija atbilstoši ģērbušies un zināja kaut 1 faktu- tika mīļi aicināti pie “Augļu galda” pacienāties ar veselīgiem augļiem, lai praktiski izprastu, ka augļi ir ne tikai veselīgi, bet arī garšīgi.

Visa skola bija krāsaina, gan lieli, gan mazi ar milzīgu prieku devās pie Augļu galda, lai izstāstītu to vērtīgo, ko zin par noteiktās krāsas vitamīniem un nobaudītu garšīgos vitamīnus. Nedēļa izdevās ne tikai krāsaina, veselīgu domu pilna, bet arī pozitīvu smaidu pildīta. Ēdiet krāsainos vitamīnus un neaizmirstiet par pozitīvo domu spēku – bieži smaidiet un esiet veseli!

Foto

Vēlot stipru veselību un saulainu noskaņojumu,
Inga Sokolova
(sociālo zinību skolotāja, Veselību veicinošo skolu tīkla koordinatore)pievienots 26.02.2018; 13:21

Ēnu diena – 2018.


Ēnu diena šogad mūsu valstī tika organizēta 14.februārī. Mūsu skolas 6.-8.klašu skolēni pieteicās Ēnu dienas mājas lapā www.enudiena.lv izsludinātajām vakancēm. Viņi rakstīja pieteikumus un motivācijas vēstules.

Skolēni iepazinās ar savu izvēlēto profesiju aprakstiem, sagatavoja intervijas jautājumus, vēroja savu izvēlēto profesiju pārstāvjus, veicot savus tiešos darba pienākumus.

Daži skolēni saņēma apstiprinājumu savai motivācijas vēstulei.

Mūsu skolas skolēnus interesēja dizaina speciālista, žurnālista, bibliotekāra, pirmskolas skolotāja, ainavu arhitekta, datorgrafiķa, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes klientu apkalpošanas speciālista, ugunsdzēsēja - glābēja dienas kārtība un ikdienas uzdevumi.

Skolēni apmeklēja Daugavpils Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, 12. pirmrskolas izglītības iestādi, VUGD Zemgales reģiona brigādes Jēkabpils daļu, portāla gorod.lv biroju.

Pusaudžiem tā bija kolosāla iespēja iepazīt darba pasauli.

Dažas skolēnu atsauksmes:
- Darbs ir interesants… ,
- Jā, es esmu uzzinājusi, vai šī profesija man ir piemērota…,
- Jā, es pieļauju , ka es varētu izvēlēties šo profesiju, jo man ļoti patīk bērni ; es esmu komunikabla…,
- mani profesija vairāk ieinteresēja…,
- Ēnu diena patika…,
- Nebija garlaicīgi…,
- Bija interesanti un aizraujoši.

Foto

Informāciju sagatavoja karjeras konsultante Sandra Šapale.


pievienots 22.02.2018; 14:26

6. - 8. klašu skolēni piedalās projektā “St. Valentine's Day - a Great Opportunity for Greetings and New Friends”
Projekta mērķis tika balstīts uz starpkultūru, valodas un caurviju kompetenču attīstību. Skolēni no Latvijas, Polijas, Itālijas, Somijas un Spānijas sarakstoties, izmantojot elektronisko vidi- Padlet sadarbības vietni, sūtīja apsveikumus, zīmējumus, receptes, spēles un stāstus. Projekts paredzēja skolēniem iespējas iepazīt un iegūt jaunus draugus ārzemēs, svinot Sv. Valentīna dienu.

Projekta izvirzītie mērķi bija:
- Iedrošināt skolēnus paplašināt savu redzesloku, zīmēt, rakstīt stāstus.
- Attīstīt skolēnu interesi un zināšanas par citām Eiropas valstīm.
- Sekmēt kopīgu vērtību attīstību starp eiropiešiem.
- Attīstīt valodas un elektroniskas vides pielietošanas prasmes un iemaņas.

Projekta ideja nāca to pašiem skolēniem. Tas bija mūsu projekts. Vispirms kopā ar skolēniem veidojām plānu, meklējām sadarbības partnerus, pieteicām projektu.
Skolēni ar sajūsmu uztvēra visas mūsu paredzētās aktivitātes, iepazinās ar Polijas, Somijas, Itālijas un Spānijas Padlet sadarbības vietnē izvietotām apsveikumu kartēm, priecājās par jauniegūtajiem draugiem dažādās valstīs.
Projektā piedalījās 8 skolēni no mūsu skolas, kuri veidoja zīmējumus, rakstīja stāstus un izvietoja tos Padlet sadarbības vietnē: Viktorija Vasiļjeva no 6.b klases, Baiba Upeniece un Eva Ozola no 8.b klases, Lana Bļudiņa, Paula Kurcalte, Karīna Maļinovska, Rita Brauna un Elīna Veinšteina no 8. a klases.
Īpašs paldies Ritai un Elīnai par radošo ideju, zīmējumiem, stāstiem un mūsu skolas Padlet linka izveidošanu.
Darbs projektā bija laika ietilpīgs. Priecājos par to, ka skolēniem patika projekts, ka viņi domā, ka tas bija interesants un aizraujošs.
Informāciju sagatavoja:
Projekta vadītāja, angļu valodas skolotāja Sandra Šapale.pievienots 22.02.2018; 13:59

Pasaules radio diena mūsu skolā
13.februāris ir Pasaules radio diena. To pēc UNESCO iniciatīvas svin visā pasaulē. Arī mūsu skolā atzīmējām šo dienu. 6.b klases skolēni Jānis Drelings un Enija Ivanova kopā ar UNESCO AS projekta koordinatori skolotāju Maiju Baklāni sagatavoja šai dienai veltītu radiopārraidi.

Šogad pasaules radio dienas tēma ir “Radio un sports!” Mēs zinām, ka radio ir ļoti spēcīga platforma sabiedrības noskaņojuma un attieksmju veidošanā. Šī gada pasaules radio dienas aicinājums ir izvērtēt to, kā ar sporta pārraižu palīdzību varam veidot harmonisku sabiedrību, izcelt sporta spēles kā nevardarbīgas sacensības, veicināt veselīgu dzīvesveidu sabiedrībā. Latvijas radio ziņu dienests regulāri vēsta par svarīgākajiem notikumiem Latvijas un pasaules sportā, par sportistu sasniegumiem un tālākajiem mērķiem. Sporta ziņu veidotājiem ļoti svarīgs ir arī tautas sports un aktīvs, veselīgs dzīvesveids, kas vienmēr tiek popularizēts sporta raidījumos. Pašlaik Latvijas radio tāpat kā televīzija un citi plašsaziņas līdzekļi informē par svarīgāko notikumu sportā- 23.Ziemas olimpiskajām spēlēm. Turēsim īkšķus par mūsu sportistiem un, protams, neaizmirsīsim klausīties radio! Latvijas radio rada iespēju ikvienam būt informētam par nozīmīgākajiem notikumiem sportā, iepazīstina ar sporta zvaigznēm, stāsta par sabiedrības sporta iniciatīvām, rosina pašiem nodarboties ar sportu, būt aktīviem, kustīgiem un veseliem.


Informāciju sagatavoja UNESCO AS projekta koordinatore Maija Baklāne


pievienots 16.02.2018; 12:26

Latgales reģiona finālsacensības basketbolā "Oranžā bumba" 2006.-2007.g.dz. zēniem.


13. februārī Līvānu 1. vidusskolas sporta zālē notika Latgales reģiona finālsacensības "Oranžā bumba" zēniem 2006.-2007.g.dz.
Mūsu skolas zēnu komanda pārstāvot skolu un pilsētu ieguva 4.vietu.

Komandā spēlēja 5.a klases skolēni Rimants Vilcāns, Emīls Gailums, Artjoms Vinokurovs,
5.b klases skolēni Ritvars Paļums, Ritvars Nikolajevs, Rainers Krūze.

Paldies skolēniem par piedalīšanos un vecākiem par atbalstu.


Informāciju sagatavoja sporta skolotāja M.Skrūzmane.


pievienots 14.02.2018; 10:12

Karjeras izglītības nodarbības 8.klašu skolēniem.


Š.g. 8.februārī Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros mūsu skolas 8.b klases skolēniem tika novadītas nodarbības "Es sava dzīves ceļa veidotājs”. Nodarbības vadīja lektore Ruta Silapētere, kura ar sajūsmu stāstīja skolēniem par to, ka ir mācījusies Daugavpils 1.vidusskolā un beigusi to pirms 35 gadiem. Nodarbības bija veltītas pašvērtējuma noteikšanai un sava dzīves ceļa veidošanas metodēm. Pēc skolēnu atsauksmēm spriežot, nodarbības bija noderīgas un interesantas.

Paldies 8.b klases audzinātājai Ritai Ostapko par sniegto atbalstu nodarbību organizēšanā.

WP_20180208_13_52_12_Pro WP_20180208_13_52_36_Pro WP_20180208_13_52_50_Pro WP_20180208_13_53_20_Pro WP_20180208_13_53_24_Pro WP_20180208_13_56_59_Pro WP_20180208_13_57_19_Pro WP_20180208_13_57_26_Pro WP_20180208_14_01_59_Pro php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja karjeras konsultante Sandra Šapale.


pievienots 13.02.2018; 13:30

Aptauja par skolas vidi un skolēnu uzvedību.


Janvārī skolā tika veikta skolēnu aptauja par skolas vidi un uzvedību.

Skolēniem tika piedāvāti 4 nepabeigtie teikumi, kurus vajadzēja papildināt, pabeigt saistībā ar skolas vidi un uzvedību.

1. Mana uzvedība ...

Lielākā daļa skolēnu šo teikumu pabeidza ar vārdiem – “ļoti laba, teicama, laba, pozitīva, normāla, mierīga”, daži rakstīja - “apmierinoša, mazliet negatīva”, savukārt to, ka tā ir - “ne tik laba un slikta” - atzina pavisam neliels skaits skolēnu

2. Es esmu atbildīgs ...

Priecē tas, ka skolēni jūtas atbildīgi - “par sevi, par savu uzvedību un rīcību, drošību un veselību, kārtību un tīrību, savām mantām, grāmatām un inventāru, mācībām.”

3. Skolā es vēlētos ...

Šis teikums tika pabeigts ļoti daudzveidīgi, piemēram, “lai visi uzvestos kārtīgi un mierīgi, ka citu apsmiešana un apcelšana nav veids, kā pievērst sev uzmanību; ka mūsu skolā mēs esam draudzīgi, lai ir labi, pieklājīgi skolēni; lai būtu laime un prieks, saņemt 100 pozitīvus ierakstus, lai skolā būtu visiem labi, lai visi būtu draudzīgāki, lai būtu droši, labu uzvedību, gudrākus un paklausīgākus klasesbiedrus, draudzību, lai nebūtu strīdu, vairāk draugu, būtu atbildīgāki, pelnītu pozitīvus ierakstus, lai būti mierīgi, mazāk skraidītu.”
Daži skolēni rakstīja, ka gribētu starpbrīžos sportot, vairāk sporta stundu, mazāk mājas darbu uz brīvdienām, vairāk olimpiāžu, pasākumu, kur skolēni var parādīt savus talantus.”
Bet bija arī tādi, kuri nevēlējās neko.

4. Vēlos piebilst ...

Arī šo teikumu pabeidz ļoti dažādi, priecē tas, ka daudzi raksta – “man patīk mūsu skola, paldies skolotājām, pateikt labus vārdus, mana skola ir vislabākā, patīk skolas noformējums, skolā ir labi, patīk eksperimenti, mana skola ir laba.”
Bet ir arī tādi, kas atzīst, ka - “grūti mācīties klasesbiedru dēļ, man ir slikta uzvedība, lai skolā neskrietu bērni; es neskraidīšu pa gaiteni.”

Izanalizējot aptaujas rezultātus, var secināt, ka kopumā skolā ir pozitīva vide un lielākā daļa skolēnu ir pozitīvi noskaņoti, vēlas būt labi, pieklājīgi, taču ne vienmēr savu uzvedību atbilstoši novērtē. Arī uz priekšu turpināsim strādāt pie uzvedības jautājumiem, lai skolā ir droša un pozitīva vide, lai skolēni un skolas darbinieki katru dienu dodas uz skolu ar prieku.


Informāciju sagatavoja:
APU komandas locekle J. Celma.pievienots 12.02.2018; 09:03

DROŠĀKA INTERNETA DIENA 2018
Atzīmējot Vispasaules Drošāka interneta dienu, kuras moto ir “Drošāks internets sākas ar tevi!”, Daugavpils Vienības pamatskolas 5. klases skolēni piedalījās informācijas stundā “Drošības pamati internetā”, kura notika Latgales Centrālajā bibliotēkā, lai veicinātu ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.

20180209_090651 20180209_090603 20180209_090617 20180209_090547 20180207_095509 20180207_095442 20180207_094429 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja:
Alīna Ivanova, Daugavpils Vienības pamatskolas Informātikas skolotāja.pievienots 09.02.2018; 13:55

Pilsētas angļu valodas skolotāju seminārs.


16. janvārī mūsu skolā notika angļu valodas skolotāju seminārs “Atbalsts skolotājiem darbā ar dažādām mācību grāmatām sākumskolā un pamatskolā”. Patīkamā atmosfērā pie apaļā galda skolotājas dalījās pieredzē par mācību līdzekļiem, diskutēja par to priekšrocībām un trūkumiem, salīdzināja un deva padomus, kā veicināt svešvalodas apguvi un veidot mācību procesu interesantāku un noderīgāku.

Skolotājas atzina šī pasākuma aktualitāti, jo orientēties plašā grāmatu izvēlē nav nemaz tik viegli. Pasākuma laikā skolotājas varēja uzdot interesējošus jautājumus, lai turpmāk izvēlētos mācību grāmatu atbilstoši mācību programmai, skolēnu interesēm un vajadzībām.

Prieks par to, ka viss iecerētais pasākumā izdevās.

Paldies angļu valodas skolotājām un skolas vadībai par sniegto atbalstu organizatorisko jautājumu risināšanā.

IMG_20180116_155420a (1) IMG_20180116_155434 (1) IMG_20180116_155442 (1) php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja svešvalodu MK vadītāja Žanna Olehnoviča.


pievienots 09.02.2018; 13:40

Projekts „Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai”Daugavpils Vienības pamatskola uzsākusi darbu Izglītības attīstības centra (IAC) īstenotā projektā „Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai”.
Projektu atbalsta ASV vēstniecība.

Projekta pieteikumus IAC bija iesniegušas daudzas skolas, bet līdzdalībai projektā ir apstiprinātas tikai 16 izglītības iestādes, starp kurām ir arī Daugavpils Vienības pamatskola.

Projekta pirmais seminārs norisinājās Siguldā no 1.-3.februārim, taču viss projekts tiks īstenots no 2017. gada oktobra līdz 2019. gada februārim

No 1. līdz 3. februārim projekta dalībskolu komandas, mācoties un aktīvi darbojoties, meklēja atbildes uz jautājumiem: kas ir medijpratība, tās būtība un aktualitātes? Apguva metodiskās pieejas medijpratībā kompetenču pieejas īstenošanai skolās. Izzināja, kas ir ziņa, par ziņu veidošanu un ziņu lietošanu, satura formātus un satura lamatas tradicionālajos un digitālajos medijos un citas saistītās tēmas.

Seminārā komanda iepazinās ar plašu jautājumu loku par medijpratību, tās situāciju Latvijā – kur esam un kurp dodamies, uzsāka plānot aktivitātes skolā.

20180202_110358 20180203_112622 20180205_150257 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja:
Alīna Ivanova, Daugavpils Vienības pamatskolas Informātikas skolotāja.pievienots 06.02.2018; 13:55

9. klašu skolēni iepazīstas ar dizainera profesijas būtību un nākotnes perspektīvām.


PIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola”” 25. janvārī četri 9.klases skolēni piedalījās aizraujošā seminārā “ Dizaina nozares potenciāls un attīstības perspektīvas”. Seminārā uzstājās Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore un dizaina vizionāre Barbara Ābele. Viņa pastāstīja par dizaina nozares mantojumu, attīstības tendencēm un inovācijām Latvijā, Eiropas dizaina atpazīstamību pasaules mērogā, par dizaina kompetencēm un dizaina profesijas prestižu.

Mūsu skolēni piedalījās darbnīcās „Iepazīsti dizaina izglītības dažādību!”. Zēni apmeklēja koka dizaina darbnīcu, savukārt meitenes interjera dizaina darbnīcu. Seminārs notika skaistajā atjaunotajā Saules skolas korpusā. Skolēniem patika darboties un viņu atsauksmes ir labas par notikušo semināru. Seminārs mani iepriecināja ar jauko programmu, radošo vidi un harmonisko atmosfēru.

Pateicos dir. v. audz. d. Ē. Locikai un kl. audzinātājai I. Geibai par sniegto atbalstu organizatorisko jautājumu risināšanā.

Foto

Informāciju sagatavoja:
Karjeras konsultante Sandra Šapale.pievienots 30.01.2018; 12:39

Jaungada serpentīns.


Ir tāds ticējums – kā gadu sagaidīsi, tāds tas arī būs.
Lai gads būtu interesantiem un priecīgiem notikumiem bagāts, tas jāsāk jautri. Tāpēc visi skolēni tika aicināti uz karnevālu “Jaungada serpentīns”.
Visas klases (izņemot 7.a) bija īpaši sagatavojušies karnevālam, iepriecināja savus skolasbiedrus ar dziesmām, dejām, rotaļām un iestudējumiem. 1.-4.klašu skolēniem vēl dziedāja 2.klašu koris un dejoja 2.-5.klašu dejotājas.

Lai jaunais 2018.gads ir priecīgs, darbīgs un radošs!

Foto

Informāciju sagatavoja:
Direktores vietniece Ē.Locika.pievienots 26.01.2018; 11:10

Pēdējā 2017.gada mācību diena noslēdzās ar sirsnīgu un reizē arī priecīgu ziemassvētku gaidīšanas koncertu.


Tā moto bija “Lai sirdīs iemājo balts gaidīšanas prieks!” Uzstājās 3.-5.klašu koris, 4.klašu un 5.-9.klašu meiteņu vokālie ansambļi ar skolotāju Lūcijas Vaivodes un Anitas Zarānes īpaši piemeklētām dziesmām, tuvojošos svētku noskaņu pastiprināja 2. un 5.klašu dejotājas skolotājas Ineses Zuģickas iestudētajā dejas priekšnesumā.

Svētku gaidīšanas noskaņu radīja arī neparastais mūsu zāles noformējums, par ko bija parūpējušās skolotājas Rita Ostapko un Lilita Razminoviča.

Paldies kolektīviem un skolotājām! Vēl īpašs paldies pasākuma vadītājiem Annai Irbei, Enijai Ivanovai un Jānim Drelingam. Gada noslēgums izdevās gaišs un sirsnīgs.

Foto

Informāciju sagatavoja:
Direktores vietniece Ē.Locika.pievienots 26.01.2018; 11:08

Pasaules sniega dienā 2018.


2018.gada 16 janvārī septīto un devīto klašu skolēni piedalījās Pasaules sniega dienā 2018. Egļu kalnā bija piedāvātas šādas aktivitātes: kameršļūkšana, snoubordings un slēpošana. Šī piedzīvojumu pilnā diena skolēnus patiesi iepriecināja, un, dodoties mājupceļā, visi bija pozitīvu emociju pilni. Pēc septīto un devīto klašu skolēnu viedokļiem var spriest, ka Egļu kalns ir vieta, kuru vajadzētu apmeklēt ikkatram, kurš atbalsta veselīgu dzīvesveidu.

rv4U8cfh1X0 mX9rPzqAOCY H7r-8k8sO64 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Teksta autore 9.a klases skolniece Elīza Matisāne.


pievienots 25.01.2018; 14:09

2018. gada 1. janvāris - rakstniekam Rūdolfam Blaumanim 155.


Vārds… Izteikts… Rakstīts… Cik daudz cilvēks var pateikt ar vārdu! Vārdi dziedē, saudzē un glāsta, vārdi sāpina, dzeļ un iznīcina. „Lai mūsu dvēseles sarunājas/ Un teic, kas neizsakāms ir,” tā rakstījis mūsu latviešu literatūras klasiķis Rūdolfs Blaumanis, kuram 2018. gada 1. janvārī tika atzīmēta 155. dzimšanas diena. Arī mēs skolā pieminējām R.Blaumani, bija apskatāma prezentācija, kurā varēja iepazīties ar rakstnieka biogrāfiju un daiļradi,veidojām Tālavas taurētāja tēlu, apbrīnojot viņa uzticību, pašapziņu, spēju ziedot sevi tēvzemes labā. Taurētāja patriotiskie vārdi – atbilde uz ienaidnieka aicinājumu klusēt un neziņot par uzbrukumu: ”Mans zelts ir mana tauta, Mans gods ir viņas gods” lai iedvesmo arī mūsdienu latvieti!


IMG_0660 IMG_0661 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja Inese Geiba.


pievienots 22.01.2018; 11:04

18.01.18. Daugavpils 12. vidusskolas sporta zālē notika pilsētas rīkotās sacensības basketbolā "Oranžā bumba" 2006.-2007. g.dz. meitenēm.


Skolas komandu pārstāvēja 3.a klases skolnieces Loreta Vilcāne, Marta Avotiņa,
5.b klases skolniece Daniela Dragonere, 4.a klases skolnieces Anna Liepiņa, Kristiāna Tarasova,
4.c klases skolniece Evelīna Slastjunova. Tika izcīnīta otrā vieta.Paldies skolēniecēm par cīņas sparu un vecākiem par atbalstu.


Informāciju sagatavoja sporta skolotāja M.Skrūzmane


pievienots 22.01.2018; 11:04

Sveicam pilsētas angļu valodas radošā konkursa „American Winter Holidays” uzverētājas.


Š.g. 17.01. pilsētas Centrālajā bibliotēkā , ASV Info centrā mūsu pilsētas skolēni pulcējās uz pilsētas angļu valodas radošā konkursa „American Winter Holidays” noslēguma pasākumu. Mūsu skolas 8. a klases skolnieces Elīna Veinšteina un Rita Brauna ieguva 1.vietu.

Priecājos kopā ar savām skolniecēm, mīļi sveicu meitenes ar panākumiem, novēlu radošu pieeju un degsmi angļu valodas apguvē arī turpmāk!

WP_20180117_15_29_25_Pro WP_20180117_15_30_54_Pro WP_20180117_15_31_19_Pro WP_20180117_15_31_43_Pro WP_20180117_15_34_03_Pro WP_20180117_15_36_36_Pro WP_20180117_15_37_05_Pro WP_20180117_15_37_35_Pro WP_20180117_16_01_21_Pro php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja angļu valodas skolotāja S. Šapale.


pievienots 19.01.2018; 9:53

16.01.18. Daugavpils 12. vidusskolas sporta zālē notika pilsētas rīkotās sacensības basketbolā "Oranžā bumba" 2006.-2007. g.dz. zēniem.


Skolas komandu pārstāvēja 5.a klases skolēni Rimants Vilcāns, Emīls Gailums,
Artjoms Vinokurovs, 5.b klases skolēni Ritvars Paļums, Ritvars Nikolajevs, Rainers Krūze.Tika izcīnīta pirmā vieta un iespēja pārstāvēt skolu un pilsētu Latgales reģiona finālsacensībās.

Paldies skolēniem par cīņas sparu un vecākiem par atbalstu.

Informāciju sagatavoja sporta skolotāja M.Skrūzmane.


pievienots 17.01.2018; 10:02

NĀKAMO PIRMKLASNIEKU VECĀKU IEVĒRĪBAI!


No 2018.gada 1.februāra plkst.8:00 vecāki (aizbildņi) var reģistrēt savu bērnu Daugavpils Vienības pamatskolas 1.klasē 2018./2019.m.g.

- elektroniski, nosūtot ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu un tam pievienotas nepieciešamo dokumentu kopijas uz skolas e-pasta adresi: dvpsk@inbox.lv. (iesnieguma veidlapa elektroniski)

- iesniedzot dokumentus klātienē rindas kārtībā. ( veidlapa klātienē)

Kārtība, kādā reģistrējami iesniegumi par izglītojamā uzņemšanu 1.klasē 2018./2019.mācību gadā
- lejupielādēt dokumentu


pievienots 16.01.2018; 12:50

2018.gada 10.janvārī notika Daugavpils pilsētas skolēnu sacensības basketbolā 2004.-2005.g.dz. meitenēm.


Mūsu skolas meiteņu komanda šajās sacensībās izcīnīja 2.vietu.6.b Samanta Krūze, 6.b Evelīna Geriņa, 6.b Laina Agafonova,
5.b Daniela Dragonere, 4.a Anna Liepiņa, 3.a Loreta Vilcāne.


Informāciju sagatavoja sporta skolotāja A.Vilcāne


pievienots 12.01.2018; 13:33

Ķepu - ķepā !


Pirms došanās ziemas brīvdienās, Daugavpils Vienības pamatskolas skolotāji, skolēni un to vecāki atbalstīja labdarības akciju “ Ķepu - ķepā ”, lai savāktu līdzekļus dzīvnieku patversmei “ OTRĀ MĀJA DZĪVNIEKIEM ”. Nepilna mēneša laikā labdarības akcijā “ Ķepu - ķepā”, kurā ikviens ir aicināts ziedot maltīti patversmēs mītošajiem dzīvniekiem, kopā savām vairāk nekā 49 kg kaķu barības un 59 kg suņu barības! Skolēni bija sarūpējuši arī dāvaniņas mazajiem draugiem.

Tikai pateicoties Jūsu ziedojumiem, mūsu patversmē nonākušie dzīvnieki var palikt tik ilgi, cik nepieciešams, lai atrastu jaunas mājas. No sirds PALDIES sakām ziedotājiem un atbalstītājiem - ne tikai par saziedoto dzīvnieku barību, kārumiem un citām mūsu ikdienā nepieciešamām lietām (kaklasiksnām, rotaļlietām, dzīvnieku guļvietām u.c.), bet arī par sirdssiltumu un vēlmi palīdzēt. Liels paldies visiem brīvprātīgajiem mūsu Daugavpils Vienības pamatskolā:DSC_0914 DSC_0918 DSC_0920 DSC_0915 DSC_0916 DSC_0919 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Šīs nedēļas beigās saziedotā barība tiks nogādāta Daugavpils dzīvnieku patversmei “ Otrā māja dzīvniekiem”.

Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno Gadu novēl
Daugavpils dzīvnieku patversmes biedrība un patversmes kaķi un suņi!

Informāciju sagatavoja: ģeogrāfijas un dabaszinību skolotāja Oksana Ostrovska.


pievienots 08.01.2018; 13:06

Kā veicies projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001)
Mūsu skola jau 4 mēnešus aktīvi darbojas projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”. Kas paveikts šajā laikā? Decembra beigās intervējām pedagogus un skolēnus- projekta dalībniekus. Visi aptaujātie uzskata, ka projekta piedāvājums mūsu skolā ir daudzveidīgs. Savas individuālās spējas izkopt un darboties atbilstoši interesēm var jebkurš skolēns, bet izglītojamie, kuriem ir mācīšanās grūtības, var saņemt nepieciešamo atbalstu.

Sākumskolas klasēs strādā skolotāju palīgi latviešu valodas un matemātikas stundās. Skolotāja palīgs T.Laizāne stāsta: “Strādājot kā skolotāja palīgam, redzu, cik svarīgi bērniem ir pareizi izpildīt darbu, pabeigt iesākto uzdevumu, saprast noteikumus, saņemt iedrošinājumu un atbalstu. Uzskatu, ka skolēniem kļūst interesantāk mācīties, ja viņi labi saprot, kas stundā darāms. Dažiem skolēniem nepieciešams tikai neliels uzmundrinājums un atbalsts, lai rastos motivācija strādāt. Uzskatu, ka pedagoga palīga darbs ir svarīgs un lietderīgs skolēniem.”

Līdzīgu viedokli pauž pedagoga palīgs O.Nemiro: “Ja klasē ir pedagoga palīgs, skolēniem, kuriem ir mācīšanās grūtības, rodas dziļāka izpratne par apgūstamo mācību vielu.”

Projekta ietvaros visās klasēs- no 1.-9. notiek individuālas nodarbības matemātikā talantīgajiem skolēniem. 1.a klases audzinātāja E.Smirnova atzīmē, ka šajās nodarbībās viņa piedāvā skolēniem nestandarta matemātiskus uzdevumus, kuri attīsta skolēnu loģisko domāšanu. 3.a klases audzinātāja A.Plotka stāsta, ka sākumā skolēnus uz papildnodarbību matemātikā sūtījuši vecāki, bet tagad redzams, ka bērniem ir iepaticies domāt, mēģināt, risināt. Skolēni paši labprāt apmeklē nodarbības, bet skolotājai patīk vadīt tās, jo redzams rezultāts, skolēni labprāt strādā. Līdzīgi darbs rit arī 3.b klasē skolotājas A.Kraukles vadībā. Nodarbības matemātikā regulāri apmeklē 8 talantīgie skolēni, kuri izmanto iespēju gūt jaunas zināšanas un attīstīt savas prasmes. Tehnoloģiju un zinātņu MK vadītāja matemātikas skolotāja L.Bužinska atzinīgi novērtējusi projektā piedāvātās nodarbības matemātikā. Tajās tiek risināti arī olimpiāžu un konkursu uzdevumi, kuru risināšana prasa jaunus, nestandarta paņēmienus. Mācību stundās, strādājot ar visu klasi, nepietiek laika šādu uzdevumu risināšanai, bet individuālajās nodarbībās šāda iespēja ir.

Talantīgajiem skolēniem, kurus īpaši interesē dabaszinātnes, tiek piedāvātas radošās laboratorijas ģeogrāfijā, bioloģijā, ķīmijā. Par darbu radošajā laboratorijā dabaszinātnēs stāsta ģeogrāfijas skolotāja O.Ostrovska:“ Skolēniem ļoti patīk strādāt praktiski. Bieži ejam dabā, strādājam ar kompasu, mērām upes ātrumu, sniega biezumu. Rezultāts ir sasniedzams un uzreiz redzams. Nodarbības padziļina zināšanas par noteiktām tēmām, mācāmies strādāt individuāli, pāros un grupās, attīstām sadarbības prasmes. Strādājam arī ar interaktīvo tāfeli (darbs ar atlantu, diskiem, videofragmentiem), ielādējam programmas mobilajos telefonos darbam ar plāniem un topogrāfiskajām kartēm, navigācijas sistēmu. Izmantojam daudzveidīgus interneta resursus, tāpat skolēni mācās veidot modeļus no papīra, plastilīna, baloniem, dabas materiāliem.” Radošo laboratoriju dalībnieki ir arī apmeklējuši 2 nodarbības Zinātkāres centrā ZINOO Daugavpils- “Lielās ķīmijas mazie noslēpumi” un “Ūdens nodarbība”.

Projektā ir piedāvātas iespējas arī skolēnu veselības nostiprināšanai. Izglītojamie var apmeklēt koriģējošas vingrošanas nodarbības un izkopt savu stāju. Kā norāda šo nodarbību vadītājas sporta skolotājas M.Skrūzmane un A.Vilcāne, skolēni cenšas apzinīgi un kārtīgi veikt vingrinājumus. Skolotājām prieks par skolēnu sapratni, labo attieksmi un vēlmi darboties.

Skolotāja I.Zuģicka vada nodarbības laikmetīgajā dejā. Viņa stāsta: “Skolēniem ir iespēja izzināt un apgūt kustību burvību. Bērni izdejo kustības un dejas dažādu stilu mūzikas pavadījumā, radoši izpaužas, iepazīst dažādu stilu dejas. Kustības un dejošana veicina ķermeņa fizisko attīstību, radošu izpausmi, pozitīvu noskaņojumu un pārliecību par sevi. Savukārt ritmikas nodarbībās skolēni apgūst daudzveidīga rakstura un sarežģītības pakāpes kustības, ritma etīdes, deju priekšnesumus. “

Darbs projektā sācies veiksmīgi, bet turpinājums sekos.

Informāciju sagatavoja Maija Baklāne, direktores vietniece izglītības jomā.


pievienots 08.01.2018; 11:24

Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība skolā.


2017. gada 22. decembrī skolas bibliotēkā notika Nacionālās skaļas lasīšanas sacensības skolas fināla atlase. Tajā piedalījās 10 skolēni no 5.,6. klasēm: Ariadne Gabrāne (5.a),
Jānis Drelings (6.b), Laina Agafonova (6.b), Enija Ivanova (6.b), Luīze Donika (6.a),
Ulvis Kristers Svelpe (6.a), Rainers Timšāns (5.a), Linda Širvinska (5.a), Līna Mazaļevska (5.b), Ritvars Nikolajevs (5.b). Skaļajai lasīšanai skolēni bija izvēlējušies ne tikai mūsdienu autoru populārākās grāmatas, bet arī klasisko literatūru bērniem. Lasītāji bija ļoti labi sagatavojušies, taču skolu pilsētas Nacionālās skaļas lasīšanas sacensībā drīkst pārstāvēt tikai 1 dalībnieks, un tā būs 6.b klases skolniece Laina Agafonova, kura kļuva par skolas lasīšanas čempioni.

Informāciju sagatavoja:
skolas bibliotekāre Jeļena Celma.


pievienots 08.01.2018; 08:58

Skolas matemātikas olimpiāde.


Skolā projekta “Atbalsts izglītojami individuālo kompetenču attīstībai” (Projekta NR.:8.3.2.2/16/I/001)ietvaros notiek papildstundas matemātikā darbā ar talantīgiem skolēniem. Šajās nodarbībās tiek apgūtas dažādas metodes un stratēģijas, kuras palīdz atrisināt matemātikas olimpiāžu un konkursu uzdevumus. Papildstundās tiek risināti augstākas grūtības uzdevumi, nestandarta uzdevumi un arī atjautības uzdevumi.

Decembrī notika skolas matemātikas olimpiāde 5. - 8. klašu skolēniem. Skolēni parādīja savas iegūtās zināšanas un prasmes olimpiādes uzdevumu risināšanā.

Apsveicam uzvarētājus:

1.vieta
5.a Linda Širvinska
5.a Elīza Ribkina
5.a Iveta Januševska
6.a Edgars Bužinskis
6.b Jānis Drelings
8.a Rita Brauna

2.vieta
5.a Ariadne Gabrāne
5.b Ritvars Nikolajevs
6.a Luīze Donika

Paldies matemātikas skolotājai Olgai Novickai par sekmīgu skolēnu sagatavošanu matemātikas olimpiādei !


Tehnoloģiju un Zinātņu pamatu MK vad.L.Bužinska.


pievienots 20.12.2017; 16:25

14. decembrī skolā notika svešvalodu olimpiāde 5.-9. klasēs.


14. decembrī skolā notika svešvalodu olimpiāde 5.-9. klasēs. Skolēni parādija savas prasmes un zināšanas angļu, vācu un krievu valodas apguvē.

Sveicam uzvarētājus !Paldies svešvalodu skolotājām !


Informāciju sagatavoja Svešvalodu MK vadītāja Žanna Olehnoviča.


pievienots 20.12.2017; 12:41

Dzejas un prozas deklamēšanas konkurss "Jingle Bells".


Decembris ir vienmēr saistīts ar svētku sajūtām un gaidīšanu. Tāda jauka Ziemassvētku atmosfēra un noskaņa vadījā 6.decembrī J.Pilsdauka Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā, kur 1.-4. klašu skolēni piedalījās dzejas un prozas deklamēšanas konkursā "Jingle Bells 2017 - My favorite book character" angļu valodā.

Mūsu skolu pārstāvēja 3.b klases skolniece Marija Anuļeviča ar dzejoli "Christmas Lights" un 4.b klases skolnieces Viktorija Vagele un Milāna Ševernoviča ar dzejoli "Tooth Fairy".

Kompetenta žūrija novērtēja skolēnu uzstāšanos pēc noteiktiem kritērijiem, t.i. izvēlētā darba sarežģītības līmenis, publiskās uzstāšanās iemaņas un runas prasmes angļu valodā. Svētku noskaņu radīja arī dalībnieku uzstāšanās tērpi, kas bija tematiski saistīti ar deklamētiem darbiem.

Apsveicam Mariju Anuļeviču (3.b) ar 3.vietu (skolotāja Sandra Šapale)

Viktoriju Vageli un Milānu Ševernoviču (4.b) ar 2.vietu (skolotāja Žanna Olehnoviča)

Pēc skolotāju atziņām šis pasākums bija interesants un sagādāja daudz patīkamu momentu !

Liels paldies, mūsu skolotājām, dalībniekiem un organizatoriem !

jingle bells 1 jingle bells3 jingle bells 5 jingle bells2 jingle bells php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja Svešvalodu MK vadītāja Žanna Olehnoviča.


pievienots 18.12.2017; 09:57

Tikšanās ar Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Biosistemātikas departamenta Koleopteroloģisko pētījumu centra dabaszinātņu laborantu Mg. biol. Aināru Pankjānu.


14. decembrī 9. klases skolēni tikās ar Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Biosistemātikas departamenta Koleopteroloģisko pētījumu centra dabaszinātņu laborantu Mg. biol. Aināru Pankjānu. Stundas laikā skolēni gan atkārtoja dabaszinību un bioloģijas stundās iegūtās zināšanas, gan guva lielāku priekšstatu par bioloģijas nozīmi cilvēku dzīvē. Zinātnieks demonstrēja kukaiņu, vaboļu kolekcijas, kā arī skolēniem pastāstīja un pat parādīja, kā tiek pievilinātas vaboles.

Ainārs Pankjāns laipni aicināja arī ielūkoties inovatīvajās DU laboratorijās, iepazīties ar daudzveidīgajiem pētījumiem dabaszinātnēs un kukaiņu kolekcijām.

Skolēniem tikšanās ļoti patika, viņi ar aizrautību klausījās stāstījumā un bija ieinteresēti pieņemt uzaicinājumu aplūkot DU laboratorijas.

IMG_0243 IMG_0247 IMG_0249 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja 9. klases audzinātāja Inese Geiba


pievienots 15.12.2017; 09:13

Vācu valodas pasākumi Ziemassvētku gaidās.
Decembris ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Vācijā 6.decembrī tradicionāli svin īpašus svētkus –Sv. Nikolausa dienu. Nikolauss ir bijis kristiešu bīskaps, kas visu savu dzīvi veltījis labiem darbiem, sludinājis mīlestību un iecietību, īpaši palīdzējis bērniem.

Mūsu skolas skolēni, kuri mācās vācu valodu, iepazīstas arī ar Vācijas tradīcijām un svētkiem. 5.decembrī 7. a un 8.ab klašu skolēniem bija iespēja piedalīties vācu valodas pasākumā “Nikolausa diena”. Šo pasākumu skolēniem organizēja topošā vācu valodas skolotāja, DU maģistra studiju programmas “Izglītība” studente Eleonora Garkule-Gureviča. Skolēni tika iepazīstināti ar seno Nikolausa dienas tradīciju, pēc tam visi pildīja uzdevumus vācu valodā par šo tēmu, klausījās dziesmas un devās rotaļās. Paldies skolotājai Eleonorai par jauko pasākumu!

8.decembrī Nikolausa dienu atzīmēja arī citas pilsētas un Latgales novada skolas. Notika svētku pasākums Daugavpils Universitātē, kurā no mūsu skolas piedalījās 6.a un 6.b klašu skolēni: Laura Domanska, Inga Traško, Jānis Voronovs, Laina Agafonova, Jānis Drelings, Evelīna Geriņa, Enija Ivanova, Viktorija Kamenščikova. Svētku koncertā mūsu skolēni dziedāja Nikolausam veltītu dziesmu vācu valodā. Skolēnus pasākumam sagatavoja vācu valodas skolotāja Diāna Melāne. Prieks par bērnu aktivitāti vācu valodas apguvē un interesi par vācu tradīcijām. Pateicamies skolotājai Diānai Melānei par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā.

IMG_0224 IMG_0213 25286254_194042187820580_1226776346_o php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja Maija Baklāne,
Daugavpils Vienības pamatskolas vācu valodas skolotāja


pievienots 12.12.2017; 10:33

Latviešu valodas un literatūras olimpiāde.


30.novembrī skolā notika latviešu valodas un literatūras olimpiāde, kurā piedalījās 5. – 9. klašu skolēni.

Viņi parādīja savas prasmes un zināšanas latviešu valodas un litertūras apguvē. Apsveicam ar sasniegumiem šādus skolēnus.Informāciju sagatavoja Latviešu valodas MK vadītāja Inese Geiba


pievienots 06.12.2017; 14:22

Dzimtā zeme, Latvija!


Dzimtā zeme, Latvija! Par visu, kas man ir, kas esmu, es gribētu tev pateikties, Jo nekur tik daudzsološi gaiša aiz loga diena neataust, Nekur uz pasaules es citur nevarētu tādu dzīvesprieku jaust. 16.novembrī skolas zālē pacilāti un sirsnīgi izskanēja skolēnu izdziedātie un izdejotie koncerti mūsu Latvijai “Mēs tavi bērni, Latvija”, pateicībā par iespēju dzīvot brīvā zemē. Mēs mīlam sauli, mēs mīlam dziesmu un deju, mēs mīlam savu zemi un sveicam to 99.dzimšanas dienā.

Koncertam bija gatavojušies visi pašdarbības kolektīvi - dziedāja 2. un 3.-4.klašu kori, 4. un 5.-9.klašu meiteņu ansambļi, folkloras kopa “Dīsmeite” un dejoja tautas deju kolektīvi gan 3.-4., gan 5.-6.klašu. Paldies pulciņu vadītājām – Lūcijai Vaivodei, Anitai Zarānei un Inesei Zuģickai un zāles noformējuma autorēm – Ritai Ostapko un Lilitai Razminovičai.

Jo sauli mēs mīlam, dziesmu mēs mīlam un tevi, zeme, mēs mīlam!

Zeme un saule, un dziesma, palīdziet mums pastāvēt, jo bez mums tu, zeme, kaltīsi, bez mums tu, saule, dzisīsi, bez mums tu, dziesma, apklusīsi. Un šodien mūsu dziesmas lai skan Tev, mīļā Latvija, Tev mīļā Latgale!

Vēlējām daudz laimes

IMG_9981 IMG_0004 IMG_0007 IMG_0012 IMG_0015 IMG_0021 IMG_9991 IMG_9998 IMG_0033 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja: Direktores vietniece Ērika Locika


pievienots 30.11.2017; 13:16

Liepājas izglītības pārvaldes un izglītības iestāžu vadītāju un darbinieku viesošanās skolā.


2017. gada 23. novembrī pieredzes apmaiņas semināra “Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu pieredze” programmas ietvaros skolā viesojās Liepājas izglītības pārvaldes un izglītības iestāžu vadītāji un darbinieki.

Skolas APU komanda: skolas direktore E. Zdanovska, direktores vietnieces Ē. Locika un A. Ivanova, psiholoģe T.Laizāne, sociālā pedagoģe N. Ivanovska, pamatskolas skolotāja un bibliotekāre J. Celma dalījās pieredzē par APU programmas īstenošanu skolā.

IMG_0100 IMG_0104 IMG_0107 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja APU komandas locekle J. Celma.


pievienots 29.11.2017; 09:23

Daugavpils Vienības pamatskolas 5.a,b, 6.a,b klašu skolēni iesaistīsies Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībā.


Nacionālās skaļās lasīšanas sacensība skolā 5.- 6. klasēs norisināsies decembrī. Sīkāku informāciju par šīm aktivitātēm var saņemt pie latviešu valodas un literatūras skolotājām I.Geibas, S.Vaideres, J.Celmas.NACIONĀLĀ SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBA

Lasīšanas čempions kļūs par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru!

Jūsu skolēna uzvara lasīšanas sacensībā būs notikums, ko atcerēties visu mūžu!

Cienījamie bibliotekāri, skolotāji un vecāki!

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) uzsāk jaunu Skaļās lasīšanas sacensību. 11 – 12 gadus veci 5. un 6. klašu skolēni visā valstī var sākt gatavoties aizraujošam pirmās kārtas konkursam savās skolās un bibliotēkās. Turpinājumā iepazīstinām Jūs ar sacensību metodiku, kas aizgūta no Holandes, kur šāda veida sacensība notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu.

Uzsākot jaunu lasīšanas kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Sacensībai piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan tās var būt senaizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi.

Mēs ceram, ka iesaistīsies ievērojams skaits dalībnieku. Un vai tas nav fantastiski, ja skolēns var sevi saukt par lasīšanas čempionu un konkurēt vietējā, reģionālā un varbūt pat valsts līmenī? Valsts fināla laikā tiks izvēlēts valsts lasīšanas čempions. Uz finālu tiks uzaicināta visa klase.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vārdā Silvija Tretjakova
pievienots 28.11.2017; 13:28

24. novembrī tika noslēgta Starptautiskā izglītības akcija „Pasaules lielākā mācību stunda” Latvijā un apbalvoti tās laureāti
Starptautiskajā izglītības akcijā „Pasaules lielākā mācību stunda”, kas mudināja izvērtēt ikdienā patērēto pārtiku un mainīt savus paradumus, šogad piedalījās skolotāji no 51 Latvijas izglītības un kultūras iestādes, sagatavojot 111 tematiskos nodarbību plānus un iesaistot vairāk nekā 3000 bērnu un jauniešu ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu izzināšanā. Arī mūsu skolas skolotājas un skolēni iesaistījās šajā pasākumā.

Akcija “Pasaules lielākā mācību stunda” Latvijā norisinājās trešo gadu. Šī gada izglītības akcijas vadmotīvs bija ilgtspējīgs pārtikas patēriņš un veselīgs dzīvesveids, kas saskan ar ANO noteiktajiem Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ko pasaules valstis, tostarp Latvija, apņēmušās sasniegt līdz 2030. gadam. Akciju Latvijā organizēja UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, to atbalstīja Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī nevalstiskās organizācijas, tostarp Latvijas platforma attīstības sadarbībai, Latvijas Augstskolu pedagogu sadarbības asociācija, Vides izglītības fonda Ekoskolu programma u.c. Visas stundas drīzumā tiks apkopotas digitālā publikācijā.

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Atzinības raksti par veiksmīgu mācību plānu izstrādi tika piešķirta arī Daugavpils Vienības pamatskolas ģeogrāfijas un dabaszinību skolotājai Oksanai Ostrovskai par nodarbību “Ēd veselīgi – godīga tirdzniecība.”. Mācību stunda apskatāma UNESCO LNK Youtube kanālā - https://www.youtube.com/watch?v=fuHbVIjH1Ek.Informāciju sagatavoja: ģeogrāfijas un dabaszinību skolotāja Oksana Ostrovska.


pievienots 28.11.2017; 13:05

Ķepu - ķepā!


Cienījamie skolēni, skolotāji un vecāki!!!


Noslēgumam tuvojas 2017.gads un katrs no mums klusībā izvērtē tā notikumus. Cik dažādi cilvēki, tik dažādi likteņi, tik dažādi notikumi, bet visus mūs vieno vēlēšanās, lai būtu veselība un mierīga ikdiena, lai nākošais gads būtu mums laimīgāks kā aizejošais. Šogad mēs ceram atkal apvienot Ziemassvētku labdarības akcijā :” Kepu - ķepā” visus vecākus, skolēnus, skolotājus, to radiniekus un draugus, visus, kam ir iekšēja vajadzība palīdzēt, iepriecināt un atbalstīt!

Laikā no 28.novembra līdz 22.decembrim Daugavpils Vienības pamatskolā norisināsies labdarības akcija “Ķepu - ķepā”, lai savāktu līdzekļus Daugavpils dzīvnieku patversmei “Otrā māja”. Lai palīdzētu nelaimē nonākušajiem pēc viņu saimnieku aizbraukšanas, saslimšanas vai citām likstām. Patversmē nedarbojas dzīvnieku iemidzināšanas funkcija.Saziedotās mantas tiks nogādātas patversmes iemītniekiem!


Biedrība “Otrā māja dzīvniekiem ” jau iepriekš saka sirsnīgu paldies visiem, kas atsauksies mūsu aicinājumam!


P.S. Lūgums piestiprināt pie saziedotās mantas labdarības akcijas dalībnieka vārdu, uzvārdu un klasi! Kopā ar Jums veidosīm pateicības rāmīti!


Informāciju sagatavoja: ģeogrāfijas un dabaszinību skolotāja Oksana Ostrovska.


pievienots 28.11.2017; 12:54

Izstāde “Manai Latvijai”


No 13. novembra skolā vērojama pašdarināto apsveikumu izstāde “Manai Latvijai”. Apsveikumus skolēni gatavoja Latvijai 99. dzimšanas dienā. Izstādē redzami radoši, rūpīgi un ar mīlestību pret dzimteni gatavoti darbi. Prieks, ka daudzu apsveikumu darināšanā iesaistījās visa ģimene.

Sirsnīgi pateicamies visiem vecākiem, kas rosināja bērnus piedalīties pasākumos un palīdzēja tiem sagatavoties.

20171124_142527 (1) 20171124_142539 (1) 20171124_142549 (1) 20171124_142604 (1) 20171124_142618 (1) php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja sākumskolas MK vadītāja Liāna Zvērbule


pievienots 27.11.2017; 14:26

Mārtiņdienas gadatirgus.


10. novembrī skolā notika viens no skolēnu gadītākajiem pasākumiem- “Mārtiņdienas gadatirgus”.
Skolēni gadatirgū piedāvāja dažādus gardumus un pašu gatavotus darinājumus. Tos sarūpēja bērni kopā ar vecākiem.
Gadatirgū skolēni bija aktīvi pārdevēji un pircēji.

Foto


Informāciju sagatavoja sākumskolas MK vadītāja Liāna Zvērbule


pievienots 27.11.2017; 14:21

Latvenergo Enerģētikas muzeja darbinieki viesojas mūsu skolā.
2017. gada 23. novembrī Daugavpils Vienības pamatskolā notika Latvenergo Enerģētikas muzeja nodarbība 3. klases skolēniem un izglītojoša lekcija 7. - 9. klašu skolēniem.

3. klases skolēni iepazinās ar drošības pasākumiem saskarē ar elektroprecēm un elektrības vadiem, drošību vilciena un vilciena sliežu tuvumā, pilsētas satiksmē. Skolēni savas zināšanas varēja pārbaudīt un pilnveidot dažādos Enerģētikas muzeja sagādātajos izglītojošajos materiālos.

7. – 9. klases skolēni iepazina Ķeguma HES būvniecības gaitu un ieklausījās Ķeguma HES būvinženiera Dumbrāja atmiņās par darbu norisi un guva priekšstatu par darba apstākļiem un būvniecības vērienīgumu. Pateicoties Ernesta Krauca iniciatīvai iemūžināt HES būvniecību no darbu pirmsākumiem līdz HES darbības uzsākšanai, nākamām paaudzēm ir unikāla iespēja redzēt vērienīgās būves tapšanas procesu, kas iekļauta fotokolekcijā un ir vienīgā šāda veida dokumentālā hronika.

Enerģētikas muzejs ir UNESCO nominācijas "Pasaules atmiņa" Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautās fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekcijas «Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936. ̶ 1940.» glabātājs. Daugavpils Vienības pamatskola ir UNESCO ASP un vairākus gadus sadarbojas ar Enerģētikas muzeju Zinātnieku nakts aktivitātēs.

IMG_0117 IMG_0129 IMG_0132 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja skolotāja L.Razminoviča


pievienots 27.11.2017; 10:08

Starptautiskā e-twinning projekta “A Funny School Day” labākā logo konkurss.


Šajā mācību gadā Vienības pamatskolas skolēni piedalās starptautiskajā e-twinning projektā “A Funny School Day”

Projekta ietvaros tika izsludināts konkurss uz labāko projekta logo. 16 valstu skolēni aktīvi izstrādāja savu logo. Tas bija sarežģīts darba process. Vajadzēja izdomāt radošu, viegli uztveramu zīmējumu, tajā pašā laikā aptverot visu valstu dalībniekus. Balsošanas rezultātā uzvarēja Daugavpils Vienības pamatskolas komanda! Mūsu skolēnu zīmētais logo kļuva par projekta “A Funny School Day” oficiālo logo.


Paldies skolēniem par radošumu un aktivitāti !Informāciju sagatavoja projekta koordinatore, angļu valodas skolotāja Žanna Olehnoviča.


pievienots 23.11.2017; 11:12

Konkurss „Mazais Lāčplēsis”


Patriotisma nedēļas ietvaros mūsu skolā notika virkne dažādu pasākumu. Tai skaitā notika konkurss 1.-9.kl. zēniem „Mazais Lāčplēsis”. Lāčplēsis ir simbolisks latviešu tēls, kas ir aprakstīts literatūrā un filmās. Lāčplēša vārds un tēla elementi ir sastopami arī plašākā latviešu kultūrā. Viens no pazīstamākajiem darbiem, kurā aprakstīts Lāčplēsis ir Andreja Pumpura varoņeposs "Lāčplēsis". Lāčplēsis ir balstīts uz latviešu teikas tēla. Lāčplēsis simbolizē tautas diženumu, bet viņa varonība simbolizē cilvēka drošsirdību aizstāvot dzimteni no iebrucējiem. Konkursa ietvaros zēni parādīja savas spēka un precizitātes prasmes, zināšanas par Latviju un pārbaudīja savu atjautību un uzmanību. Konkursa dalībnieku godināšanas un apbalvošanas pasākums notika 16. novembrī valsts svētku priekšvakarā.

Konkursā piedalījās:


Konkursa „Mazais Lāčplēsis” uzvarētāji. APSVEICAM!!!

Tituls „Mazais Lāčplēsis”

• 1.-3.kl. posms
Jānis Jakovļevs- 2.a klase

• 4.-6.kl.posms
Daniels Banders -5.b klase un Ritvars Nikolajevs- 5.b klase

• 7.-9.kl. posms
Andrejs Kasickis –9.a klase

Vissportiskākais Mazais Lāčplēsis
Dominiks Dimitrijevs(2.a), Emīls Gailums(5.a), Aigars Tarasovs (7.a)

Visatjautīgākais Mazais Lačplēsis
Toms Pauliņš (3.a), Artūrs Šukurovs (6.b), Daniels Vanags (9.a)

Viszinošākais Mazais Lāčplēsis
Roberts Grabovskis (3.a), Jānis Drelings (6.b)

Informāciju sagatavoja konkursa organizētājas: B.Ivanova, M. Skrūzmane, R.Ostapko


pievienots 22.11.2017; 09:48

Spēle – viktorīna „ Izzini Latviju ”


15. novembrī Daugavpils Vienības pamatskolā 5. a un 5. b klašu skolēniem bija iespēja piedalīties spēlē – viktorīnā „ Izzini Latviju ”. Spēles uzdevums bija bagātināt kultūrvēsturisko pieredzi, stiprināt piederību un lojalitāti Latvijas valstij, pārbaudīt skolēnu zināšanas par Latvijas dabu, pilsētām, simboliem, ievērojamākajam vietām. Padziļināt praktiskās zināšanās, prasmes un iemaņas darbā ar atlantu, kontūrkarti . Audzināt skolēnos patriotisku attieksmi pret dzimteni. Skolēni izveidoja no katras klašu grupas 6 komandas 4-5 dalībnieku sastāvā. Skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas 6.stacijās: “Ģērboņi”, “Latvijas daba”, “Mans Latvijas ģērbonis” , “Latvijas ūdeņi un pilsētas” , “Latvijas simboli”, “Latvija no pusvārda!” un savākt 45 punktus. Prieks, ka sacensībām bija laba atsaucība! Skolēni spēja uzturēt labas attiecības ar komandas biedriem un parādīja savas zināšanas.

Kā jau pasākumam pienākas, balvas saņēma visi dalībnieki!

5.a klašu skolēniem I. vietu ieguva Barišņikovas Janas komanda, kuras sastāvā piedalījās Boreiko Meldra, Gabrāne Ariadne, Emīls Gailums ar 36,5 punktiem. II. vietu ieguva Zalānes Aurēlijas komanda ar 36 punktiem. III. vietu ieguva Januševskas Ivetas komanda ar 34 punktiem.

5.b klašu skolēniem I. vietu ieguva Golovecka Sanda komanda, kuras sastāvā piedalījās Griķe Amanda, Grosbergs Kristers , Kalniņa Marija, Krūze Rainers ar 36 punktiem. II. vietu ieguva Bitenieces Luīzes komanda ar 35 punktiem. III. vietu ieguva Domanska Imanta komanda ar 34 punktiem.

Lai jauka, saturīga un jaunām zināšanām bagāta Pilsonības nēdeļa.

FotoInformāciju sagatavoja dabaszinību un ģeogrāfijas skolotāja Oksana Ostrovska


pievienots 17.11.2017; 10:08

Lāpu gājiens


11.novembrī Lāčplēša dienā aicinājām gan skolotājus, gan skolēnus un viņu vecākus piedalīties Lāpu gājienā, lai godinātu karavīrus, kuri aizstāvēja savu zemi – Latviju. Iedegtās lāpas, karogi un īpašā noskaņa radīja patriotiskas sajūtas, kas vienoja mūs visus. Šis vakars bija īpašs mums un arī mūsu pilsētai.

IMG_9895 IMG_9910 IMG_9923 IMG_9925 IMG_9936 IMG_9949 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1

pievienots 17.11.2017; 09:33

Daugavpils Vienības pamatskolas 8. un 9. klašu skolēni devās izzinošā ekskursijā uz Rīgu.


Jau par tradīciju kļūst 8. un 9. klašu izzinošā ekskursija uz Rīgu tieši valsts svētku ieskaņas dienās.

Arī šogad 7. novembrī skolas vecāko klašu skolēni apmeklēja mūsu valsts galvaspilsētu. Tur tika apmeklēts Rīgas radio un televīzijas tornis, kas ir augstākais tornis Eiropas Savienībā. Ar slīpo ātrgaitas liftu skolēni uzbrauca visaugstākajā skatu laukumā pilsētā un varēja priecāties par skaistajiem skatiem, kas pavērās. Sevišķi sajūsmināja un pārsteidza skats uz Vecrīgu, uz kurieni arī jaunieši devās.

Tur soli pa solim skolēni izsekoja Baltijas otrās vecākās Hanzas pilsētas vēsturei: Sv. Pētera baznīca, Rātslaukums, Lielā un Mazā ģilde, Rīgas Doms, senā ordeņa pils, pilsētas aizsargmūra paliekas, Jāņa un Konventa sētas u.c. Ekskursijas laikā skolēni varēja pārbaudīt savas zināšanas vēsturē, atbildot uz gides jautājumiem, un saņemt saldas balvas.

Īpašu sajūsmu un prieku sagādāja atjaunotais Melngalvju nams, kur varēja apskatīt un iepazīt Melngalvju nama krāšņās zāles, prezidentu kabinetus, vēsturiskos pagrabus un namā izvietoto ekspozīciju.

Pēc skolēnu atziņām šī ekskursija bija interesanta, tā pastiprināja lepnuma sajūtu par mūsu valsti, tās skaistumu un bagāto vēsturi.

23433134_1428794407238523_848787586_o 23423444_1428795420571755_154181446_o 23469365_1428791843905446_1646082357_o 23423721_1428792363905394_1890204111_o 23423515_1428794763905154_1055789370_o 23468241_1428794850571812_2145582679_o php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja I.Geiba, O.Novicka, R.Ostapko.

pievienots 10.11.2017; 10:32

Skolas zīmējumu izstāde „Profesiju brilles".Skolā Karjeras nedēļas ietvaros tika rīkota zīmējumu izstāde ”Profesiju brilles”. Sākumā visi skolēni zīmēja „Profesiju brilles „ klasēs.
Izstādē tika eksponēti labākie skolēnu darbi:
2.a kl. skolnieces Ksenijas J., 3.a kl. skolnieces Lijas K., 2.a kl. skolnieka Kristapa Jāņa M., 3.a kl. skolnieces Santas Ķ. , 3.b kl. skolnieces Lailas Šč. , 3.a kl. skolnieces Lauras R. , 2.a kl. skolnieka Mārča M., 4.c kl. skolnieces Evelīnas S., 2. a kl. skolnieces Elīzes M., 4. c kl. skolnieces Aurēlijas P.,
3.b kl. skolnieka Aigara K., 2.a kl. skolnieka Ernesta J., 4. c kl. skolnieces Sofijas K., 2.a kl. skolnieka Emīla T., 4. b kl. skolnieka Artūra Š., 2. a. kl. skolnieces Loretas G., 4.c kl. skolnieces Lauras Š. , 3. b kl. skolnieces Diānas J., 4. c kl. skolnieces Emīlijas M., 2. a kl. skolnieces Megijas P. , 3.a. kl. skolnieka Gunta B., 3.a kl. skolnieka Roberta V., 2. a kl. skolnieka Ģederta D., 3.a kl. skolnieka Roberta G.,3. a kl. skolnieces Līgas K., 4. c kl. skolnieces Alisas Ņ., 3. a kl. skolnieka Armanda S., 3. a kl. skolnieces Martas A., 4. c kl. skolnieces Vitas G., 2. a kl. skolnieces Agijas Sk. , 4. c kl. skolnieces Zanes C., 4. c kl. skolnieces Alīnas G., 2. a kl. skolnieces Gabrielas B.;
8.b kl. skolēnu: Leo C., Ermīna B., Armanda V., Evas Oz.
8.a kl. skolnieces Ritas B., 5.b.kl. skolnieces Gunas S., 1.b kl. skolnieces Artas N., 5.a kl. skolnieces Aurēlijas Z., 6.b kl. skolnieces Nikolas G. , 6.b kl. skolnieka Gustava V., 6.b kl. skolnieces Evelīnas G., 5.a kl. skolnieces Annas Marijas M., 9.a kl. skolnieces Ivetas Z., 6.b kl. skolnieka Jāņa D., 6.b kl. skolnieces Sabīnes L., 6.a kl. skolnieka Toma D., 6.b kl. skolnieces Elīnas L.

Pateicamies visiem skolēniem un skolotājām, kas piedalījās šajā pasākumā! Paldies vizuālās mākslas sk. L. Miderei- Davidčukai.

IMG_9716 IMG_9718 IMG_9721 IMG_9722 IMG_9723 IMG_9724 IMG_9727 IMG_9730 IMG_9738 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja karjeras konsultante Sandra Šapale.

pievienots 06.11.2017; 09:33

Spēle “Ielūkojies sevī un profesijās!”19.10. Saskaņas pamatskolā tika organizēts pasākums “ Ielūkojies sevī un profesijās !”, kurā piedalījās Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Daugavpils 12. vidusskolas, Daugavpils Vienības pamatskolas 8. klašu skolēni. Pasākuma simbols bija brilles.

Moto bija vēro un ieraugi! Skaties un saskati! Pasākuma ietvaros skolēniem tika piedāvātas vairākas “stacijas”, kuru laikā viņiem bija iespēja izpētīt sevi - savu temperamentu, rakstura iezīmes, kā arī atrast sev piemērotākās profesijas un piedalīties viktorīnā.

WP_20171019_13_15_32_Pro WP_20171019_13_16_22_Pro WP_20171019_13_30_14_Pro WP_20171019_13_30_27_Pro WP_20171019_13_31_56_Pro WP_20171019_13_34_43_Pro WP_20171019_13_35_45_Pro WP_20171019_14_02_06_Pro WP_20171019_14_06_49_Pro WP_20171019_14_07_02_Pro WP_20171019_14_08_17_Pro WP_20171019_14_19_15_Pro php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja karjeras konsultante Sandra Šapale.

pievienots 30.10.2017; 13:01

Karjeras nedēļa- 2017.


2012. gadā VIAA sadarbībā ar pašvaldībām uzsāka jaunu karjeras atbalsta iniciatīvu - Karjeras nedēļu, kas piecu gadu laikā kļuvusi par stabilu tradīciju Latvijas pašvaldībās un izglītības iestādēs.
Pasākuma pirmsākumos tajā piedalījās piecas pašvaldības un 9000 dalībnieki, bet 2016. gadā – jau 25 pilsētas un novadi un 140 000 dalībnieki.

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kas aktualizē savlaicīgas un apzinātas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas personiskās dzīves veidošanā.

Tās laikā jauniešiem ir iespēja:
• iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos,
• tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem,
• apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas.

Jaunieši var piedalīties arī aizraujošās radošās darbnīcās un konkursos.

Laikā no 16.līdz 20.oktobrim pasākumi norisinājās vairākās Latvijas vietās vienlaikus. Ar katru gadu pilsētu un novadu skaits palielinās. Tēma bija „Karjeras brilles”.

Šogad skolēni tika aicināti piedalīties Karjeras nedēļas pasākumos, lai izvērtētu savas intereses, spējas, prasmes, zināšanas, kā arī rakstura īpašības veiksmīgas karjeras veidošanai, iepazītu darba tirgu. Skolēni kopā ar saviem klašu audzinātājiem devās mācību ekskursijās uz uzņēmumiem un uz profesionālajām vidusskolām, tehnikumiem.

Skolā tika organizēta zīmējumu izstādē ”Profesiju brilles”:

9.a klases skolēni kopā ar savu klases audzinātāju devās uz Daugavpils tehnikumu uz pasākumu “ Profesiju virpulī!” Pasākuma laikā skolēniem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, kur varēja iepazīt – datorsistēmu tehniķa profesiju, klientu apkalpošanas speciālista profesiju, friziera profesiju, tērpu stila speciālista profesiju, elektrotehniķa profesiju un transporta pārvadājumu komercdarbinieka profesiju. Praktisko uzdevumu laikā bija iespēja izmēģināt piedāvātos uzdevumus izglītības programmu iepazīšanai.

8.a klases skolēni ar audzinātāju devās uz Swedbank- (apmeklējot "Swedbank" filiāli, skolēniem bija iespēja gūt priekšstatu un informāciju par darba ikdienu bankā, uzzināt, kāda izglītība, profesionālās prasmes un personīgās rakstura īpašības nepieciešamas banku sfērā strādājošajiem. 8.a klases skolēniem ļoti patika mācību ekskursija);

8.b klases skolēni ar klases audzinātāju devās mācību ekskursijā uz uzņēmumu "Daugavpils satiksme", kur iepazinās ar uzņēmuma darbību un funkcijām - satiksmes nodrošināšanu pilsētā. Skolēni iepazinās ar uzņēmuma vēsturi, kā arī noskaidroja, kādu profesiju pārstāvji strādā uzņēmumā, kāda izglītība nepieciešama profesiju pārstāvjiem;

3. a klase devās uz pilsētas bibliotēku, lai iepazīties ar bibliotekāra profesiju, 1.b klase devās uz teātri un pie ugunsdzēsējiem, lai iepazītos ar šo profesiju pārstāvju darbu;

Mūsu skolas skolēni piedalījās kopīgā sadarbības pasākumā ”Ielūkojies sevī” kopā ar Saskaņas un 12.vidusskolas skolēniem, ko organizēja šo skolu karjeras konsultanti;

Mūsu skolēni apmeklēja atklāšanas pasākumu ” Izglītība manai attīstībai!” Zinātkāres centrā „Zinoo” un Karjeras nedēļas noslēguma pasākumu “Ieskats nišas profesijās!” Marko Rotko mākslas centrā.

Klašu audzinātājas novadīja klases audzināšanas stundas: ”Kādas skolā ir profesijas?”, „Profesiju daudzveidība”, „Mana nākotnes profesija”, „Manu vecāku profesija”, „Par ko es vēlos kļūt?”, „Mūsu vecāku profesijas”, „Manas profesiju brilles”, „Profesijas, ar kurām gribu iepazīties”.

Karjeras nedēļas pasākumos piedalījās gandrīz visi mūsu skolas skolēni.

Liels paldies skolotājām un klašu audzinātājām par ieguldīto laiku un darbu, īpašs paldies sk.R. Stanķevičai, sk. A.krauklei, sk. A.Plotkai, sk. I. Geibai, sk.R. Ostapko, sk. O. Novickai, S. Belousovai un I. Lukaševičai, visiem pārējiem klašu audzinātājiem, kas organizēja audzināšanas stundas par karjeras izvēli un mudināja skolēnus piedalīties zīmējumu izstādē, paldies sk. L. Miderei-Davidčukai, par sniegto atbalstu zīmējumu izstādes organizēšanā.

WP_20171016_14_28_48_Pro WP_20171016_14_29_07_Pro WP_20171016_14_29_50_Pro WP_20171016_14_41_21_Pro WP_20171016_14_49_47_Pro WP_20171016_15_04_15_Pro WP_20171016_15_04_20_Pro WP_20171016_15_04_23_Pro WP_20171016_15_15_22_Pro WP_20171020_13_29_26_Pro WP_20171020_13_44_42_Pro WP_20171020_16_13_03_Pro php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja karjeras konsultante Sandra Šapale.

pievienots 30.10.2017; 09:27

Vienības pamatskolas 2016./2017.m.g. absolventu gaitas.


2016./2017. m.g. Vienības pamatskolu absolvēja 26 skolēni.

13 no tiem turpina mācīties vispārizglītojošās skolās: 10 absolventi Valsts ģimnāzijā un 3 absolventi 12.vidusskolā.

13 absolventi ir izvēlējušies profesionālo virzienu un turpina mācīties: 10 Daugavpils tehnikumā - Profesionālās izglītības kompetences centrā, 2 Daugavpils Dizaina un Mākslas vidusskolā Saules skolā un 1 absolvente mācās Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālajā vidusskolā.

Priecājāmies par savas skolas absolventiem!


Informāciju sagatavoja karjeras konsultante Sandra Šapale.

pievienots 30.10.2017; 09:07

Starptautiskā Putras diena


10.oktobris ir Starptautiskā Putras diena! Lai veicinātu skolēnu zināšanas par graudaugu lomu uzturā, jau piekto gadu tiek rīkots projekts Putras programma skolās. Tās ietvaros soli pa solim skolēniem ir iespēja uzzināt, kāpēc ir svarīgi ēst putras un kāpēc putras ēd sportisti, mūziķi, aktieri un citi.

Arī 6.b klases skolēni aktīvi piedalījās šajā visnotaļ veselīgajā pasākumā: tika vārīta auzu pārslu putra, mājās atrasts un skolu atnests pats gardākais ievārījums, ko likt pie putras. Pēc skolēnu atzinuma, 10. oktobris paliks atmiņā ar gardo putru, jautrajām sarunām un, saprotams, ar pilniem vēderiem. Vēl pat nākamajā dienā dažiem negribējās ēst, jo putra bijusi ”super” garšīga.

“Auzās ir spēks, bet auzu putrā - divkāršs spēks!” ar tādu devīzi startēja mūsu 6.b klases Putras diena.Informāciju sagatavoja 6.b klases audzinātāja S.Vaidere.

pievienots 25.10.2017; 11:51

VĀCU VALODAS DIENAS


No 17. Līdz 19.oktobrim Latvijā pirmo reizi norisinājās Vācu valodas dienas. Tajās piedalījās cilvēki, kurus vieno interese par vācu valodu un kultūru un kuriem svarīga Latvijas un Vācijas draudzība. Vācu valodai veltīto pasākumu ciklu iedvesmoja un vadīja Gētes Institūts Rīgā, atbalstīja Vācijas Federatīvās Republikas Vēstniecība Latvijā (Informācija: www.vacudienas.lv).

Arī mūsu skola aktīvi piedalījās Vācu valodas dienās. Skolas pirmā stāva gaitenī izvietota plakātu izstāde “Vācijas pilsētas un ainavas”. Skolēni, skolotāji un skolas viesi var aplūkot plakātus un iepazīt Vācijas pilsētu un lauku ainavu daudzveidību.

17.oktobrī vācu valodas stundā 8.ab klašu skolēniem notika viktorīna par tēmu ”Ceļojums pa vācvalodīgajām zemēm”. Viktorīnas noslēgumā skolēni saņēma nelielus suvenīrus no Gētes Institūta Rīgā ar Vācu valodas dienu logo.

18.oktobrī skolas bibliotekāre J.Celma organizēja nodarbību skolēniem par latviešu valodā tulkoto vācu literatūru bērniem. Bibliotēkā izvietota interesanta vācu autoru grāmatu izstāde. Izrādās, ka vācu literatūras darbi bērniem mūsu skolas bibliotēkā ir plaši pārstāvēti. Ļoti ceram, ka čaklākajiem lasītājiem radīsies vēlme tos iepazīt.

18.oktobrī mūsu skolas telpās notika arī pilsētas skolām paredzētais pasākums vācu valodā “Manos sapņos un dzejā”. Mūsu skolu šajā pasākumā pārstāvēja Loreta Šembela, Luīze Donika, Inga Traško, Laina Agafonova, Enija Ivanova, Marta Raupe, Jānis Drelings, Roberts Ansons, Rita Brauna un Maksims Bogdāns. Marta izcīnīja 3.vietu, bet Loreta, Laina, Jānis, Enija, Rita un Maksims ieguva Atzinību. Skolēnus konkursam sagatavoja vācu valodas skolotājas D.Melāne un M.Baklāne.

Konkursam tika izvēlēti dzejoļi, kas atklāj skolēnu intereses, viņu vecumam atbilstošu lietu pasaules un kultūras vidi. Dzejoļi izsaka bērnu, pusaudžu un jauniešu emocijas un jūtas. Skolēnu sniegumam sekoja vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija vācu valodas skolotājas no Latvijas un Vācijas.

Vācu valodas dienas turpinājās 19.oktobrī. Šajā dienā skolas pasākums vācu valodā notika sākumskolas bērniem, kuri apmeklē vācu valodas fakultatīvās nodarbības skolotājas D.Melānes vadībā. Mazie vācu valodas apguvēji zīmēja krāšņus apsveikumus Vācijas karoga krāsās. Īpašu prieku un gandarījumu skolēniem sagādāja Gētes Institūts Rīgā, piedāvājot iespēju kinoteātrī “Silver Screen” noskatīties aizraujošo filmu vācu valodā “Čiks”. No mūsu skolas uz kino devās 7.a, 8.a un 9.a klašu skolēni.

Pusaudžiem un jauniešiem domātā filma uzrunāja skatītājus, skolēni par to diskutēja vācu valodas stundās. Vācu valodas dienas Daugavpilī izskanējušas, tās radīja prieku visiem, kuri interesējas par šo valodu.

2 (1) 2 (2) IMG_9554 IMG_9555 IMG_9559 IMG_9569 IMG_9581 IMG_9582 IMG_9583 IMG_9587 IMG_9594 IMG_9620 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Informāciju sagatavoja vācu valodas skolotāja Maija Baklāne.

pievienots 23.10.2017; 11:42

„Ātro randiņu maratons” sadarbībā ar Vācijas- Baltijas Tirdzniecības kameru Latvijā.


Karjeras izglītības pasākums vispārizglītojošo skolu skolēniem “Ātro randiņu maratons Latgalē” notika 29.09. viesnīcā „Park Hotel Latgola”. Mēs ar 8.a klases trīs meitenēm apmeklējām šo jauko, izzinošo pasākumu. Skolēniem bija iespēja aprunāties un uzdot jautājumus uzņēmējiem.
Mūsu skolnieces bija zinātkāras un uzdeva daudz jautājumu klātesošajiem uzņēmējiem.

Ritas Braunas, 8.a klases skolnieces domas:
"Šis pasākums bija diezgan interesants, tas atļāva parastiem skolas skolēniem satikties ar uzņēmējiem kas kaut ko jau ir sasnieguši, tas ļāva uzdot visus jautājumus, ko tu vari iedomāties, un manuprāt, tas ir brīnišķīgi. Likt šiem lielajiem cilvēkiem sastapties ar visām šīm individualitātēm, kuri katrs grib kaut ko savu, un katrs šis uzņēmējs atbildēja šai individualitātei savādāk. Šis pasākums varēja iespaidot daudzus skolēnus, kuri nezināja ko darīt pēc skolas pabeigšanas, tas lika man beidzot izdomāt kādu profesiju es gribu, bet protams tas var mainīties un visdrīzāk mainīsies. Es teicu to pirms tam un teikšu atkal, šis bija brīnišķīgs pasākums."

Elīnas Veinšteinas, 8.a klases skolnieces domas:
Man šis pasākums ļoti patika! Mani izvēlējās kā vienu no visaktīvākajām jautātājām. Par to es saņēmu balvu 2 GB atmiņas karti. Es izbaudīju to laiku kad vajadzēja jautāt uzņēmējiem. Bija interesanti klausīties.

20170929_143636 WP_20170929_002 WP_20170929_005 WP_20170929_006 WP_20170929_009 WP_20170929_010 WP_20170929_014 WP_20170929_016 WP_20170929_021 WP_20170929_023 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1

Informāciju sagatavoja
Karjeras konsultante Sandra Šapale.pievienots 11.10.2017; 09:27

Sporta pasākums "Mēs. Sports. Eiropa!"


No 23.-30.septembrim Latvijā norisinājās Eiropas sporta nedēļa #BEACTIVE. Mūsu skola 28.septembrī piedalījās ar savu pasākumu.

1.-3. klase skolēni meta šautriņas no noteikta attāluma mērķī.
Provizoriskie rezultāti:
1.a kl. 550 punkti,
1.b kl. 340 punkti,
1.c kl. 330 punkti,
2.a kl. 810 punkti,
2.b kl. 310 punkti,
2.c kl. 520 punkti,
3.a kl. 690 punkti,
3.b kl. 910 punkti

4.-9. klašu skolēni izpildīja badmintona vienspēles.
Provizoriskie rezultāti:
4.a kl. 75 reizes,
4.b kl. 84 reizes,
5.a kl. 116 reizes,
5.b kl. 84 reizes,
6.a kl. 158 reizes,
6.b kl. 58 reizes,
7.a kl. 381 reize,
9.a kl. 332 reizes

Paldies 9. klases zēniem par tiesāšanu.
Paldies visām klasēm un audzinātājām par dalību sporta pasākumā.


IMG_9241 IMG_9245 IMG_9246 IMG_9257 IMG_9258 IMG_9259 IMG_9270 IMG_9272 IMG_9273 IMG_9275 IMG_9278 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1

Informāciju sagatavoja
Sporta skolotājas M.Skrūzmane, A.Vilcāne.pievienots 10.10.2017; 12:50


pievienots 09.10.2017; 14:19

Starptautiskā izglītības akcija ”Pasaules lielākā mācību stunda” mūsu skolā


Mūsu skola jau trešo gadu piedalās UNESCO iedvesmotajā starptautiskajā izglītības akcijā “Pasaules lielākā mācību stunda”.

Akcija sākās 18.septembrī. Tās mērķis - izvērtēt ikdienā patērēto pārtiku un mainīt savus paradumus, tādejādi sekmējot ilgtspējīgu planētas attīstību, akcentējot veselīga uztura un veselīga dzīvesveida nozīmi katra cilvēka dzīvē.

Akcija vienlaikus notiek gandrīz 100 pasaules valstīs. Latvijā to organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī nevalstiskās organizācijas.

“Analizējot savus un savas ģimenes pārtikas patēriņa paradumus, piemēram, kur ēdiens ir ražots, kā tas ir iepakots, kas ar pārtiku notiek, ja tā nonāk atkritumos, ceram ikvienam palīdzēt ieraudzīt sasaisti starp savām izvēlēm un to ietekmi uz pasauli, tai skaitā, uz klimata pārmaiņām, nabadzības un nevienlīdzības mazināšanu,” norādījusi UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītāja, UNESCO AS projekta koordinatore Ilze Dalbiņa.

Vairākās mūsu skolas klasēs notikušas stundas par uzturu un veselīgu dzīvesveidu:
2.a klasē-stunda “Krāsainais vitamīns” (skolotāja R.Stanķeviča),
2.b klasē-stunda “Pareiza uztura šķīvis” (skolotāja R.Kumpiņa),
2.c klasē –stunda “Mans pareizais šķīvis (skolotāja A.Rakicka),
4.c klasē- stunda “Ēdam gudri un veselīgi” (skolotāja L.Zvērbule),
3.b klasē-stunda ‘Kartupeli, kartupeli, kur ir tavi brāļi” (skolotāja A.Kraukle),
3.a klasē- stunda par rudens veltēm mūsu uzturā (skolotāja A.Plotka),
8.b klasē – stunda “Veselīga uztura pamatprincipi ”(skolotāja R.Ostapko).

Prieks par skolotāju un skolēnu aktivitāti, iesaistoties pasaules izglītības akcijā. Pavisam drīz svinēsim UNESCO nedēļu 2017. Tās tēma šogad veltīta pasaules kulinārajam mantojumam. Dažas klases savu “Pasaules lielāko mācību stundu” organizēs UNESCO nedēļas laikā. Vēl ir iespēja tai labi sagatavoties.

Veselīgs uzturs ir svarīgs katram cilvēkam, tāpēc ir vērts par to domāt, mācīties un censties veidot pozitīvus dzīves paradumus.


Izmantojot UNESCO LNK materiālus, informāciju sagatavoja skolotāja M.Baklāne


pievienots 05.10.2017; 10:10

Daugavpils Vienības pamatskola aktīvi atzīmē Sirds veselības dienu!


29. septembris – Pasaules sirds veselības diena!

Pasaules sirds diena tika organizēta mūsu skolā ar devīzi "Mīli savu sirdi!" Sirds slimības ir nozīmīgākā sabiedrības veselības problēma visā pasaulē – un arī Latvijā.

Mērķis ir veicināt skolēnu, skolotāju un vecāku informētību par sirds un asinsvadu slimību novēršamajiem riska faktoriem, akcentējot veselīga, sabalansēta uztura un aktīva dzīvesveida lomu sirds veselības saglabāšanā un profilaksē.


Skolēni aktīvi iesaistījās dažādās aktivitātēs – plakātu izveidē, diskusijās, sporta aktivitātēs, kā arī paši radio raidījumā aicināja ikvienu mīlēt savu sirsniņu – veselīgi ēst, būt aktīvam un vairāk smaidīt! Tika izveidots informatīvs stends par sirds veselībai svarīgiem jautājumiem, lai ikviens skolēns, skolotājs, vecāks iepazītos ar vērtīgiem ieteikumiem savai Sirds veselībai! Daži ieteikumi: lai Tava sirds būtu vesela, jāizdara veselīga izvēle, ar pareizu dzīvesveidu - veicot regulāras fiziskās aktivitātes, lietojot veselīgu uzturu, izvairoties no stresa.

Foto

Sirds veselības veicināšanai ir svarīgi iegaumēt šādus veselīga uztura izvēles principus:

1. Lietojiet zivis (vismaz 2 reizes nedēļā) un kvalitatīvu augu eļļu!
· Ļoti labi tauki ir olīveļļa.

2. Ierobežojiet sāls daudzumu uzturā!
· Nelieciet sāli klāt jau gatavam ēdienam.
· Samaziniet sāls daudzumu gatavojot.
· Izvairieties no sāļiem ēdieniem.

3. Lietojiet daudz (vismaz 400 – 500g dienā) svaigu dārzeņu, salātu, arī augļu!

4. Izvairieties lietot uzturā ātrās ēdināšanas tipa produktus kā, piemēram, frī kartupeļi, burgeri u.tml.

5. Ik dienas uzņemiet vismaz 30-45 g šķiedrvielu, lietojot uzturā graudaugu produktus, augļus un dārzeņus.

6. Kontrolējiet savu svaru – samaziniet saldumu un konditorejas izstrādājumu lietošanu uzturā, nelietojiet saldinātos dzērienus!

Mīliet savu sirdi!


Ar veselības vēlējumiem,
veselību veicinošas skolas koordinatore Inga Sokolovapievienots 04.10.2017; 10:39

Vienības pamatskolas skolēnu Parlamenta vēlēšanas 2017• Daugavpils Vienības pamatskolā 26.septembrī notika ikkgadējās Skolēnu Parlamenta vēlēšanas, piedalījās visi balstiesīgie 5.kl. - 9.kl. skolēni!
• Vēlēšanās piedalās 8 partijas, ar izstrādātajam programmām ( viena klase – vienota partija).
• Svarīgi bija iepazīties ar partiju programmām, ko topošie paralamentārieši mums sola, un izlemt, kuram uzticēsim šo atbildīgo lomu!
• Vēlēšanās skolēni un skolotāji piedalījās ļoti aktīvi. Paldies par izteikto viedokli!

• Parlamentā iekļuva no katras klases vairāk punktu ieguvušie kandidāti.
• Pirmā Skolēnu parlamenta sanāksme notika 28.septembrī, nākošās sēdes 3.oktobrī – vēlēs skolas prezidentu, 10.oktobrī – dažādu nozaru ministrus! Un jau sāks plānot tuvākos skolas pasākumus!

Vienības pamatskolas skolēnu Parlaments – 2017
Sastāvs :

5.a „Nākotnes attīstības partija" – Aurēlija Zalāne, Emīls Gailums
5.b „Trīs DVP saudzētāji"- Amanda Griķe
6.a „Sestais spēks" – Luīze Donika, Loreta Šembela, Anna Irbe
6.b „Skolas izaugsmei"- Jānis Drelings, Enija Ivanova, Laina Agafonova
7.a „Čaklais trijnieks"- Pāvels Kalniņš, Marjans Valentinovičs
8.a „Ieskats nākotnē"- Anastasija Naumova, Rita Brauna, Deins Gerķis
8.b „No sirds Vienībai" – Jana Valpētere, Baiba Upeniece
9.a „Nākotnes paaudze" – Imants Usačovs, Linda Štotaka, Laura Giptere

Apsveicam Vienības pamatskolas skolēnu Parlamenta pārstāvjus!
Vēlam veiksmi izvirzīto mērķu īstenošanā un skolas ikdienas dzīves daudzveidošanā!


Foto


Informāciju sagatavoja sociālo zinību skolotāja Inga Sokolova.

pievienots 04.10.2017; 09:16

Nodarbība "Laiks iepazīties ar psihologu"


Tradicionāli septembrī pirmo klašu skolēni tiek aicināti pie psihologa, lai iepazīties. Arī šogad 1. klašu skolēniem notika nodarbība "Laiks iepazīties ar psihologu". Skolēni uzzināja, kas ir psihologs, ko viņš dara skolā un kādos gadījumos var griezties pēc palīdzības. Skolēni aktīvi iesaistījās sarunā, izmēģināja dusmu mazināšanas tehnikas, spēlēja iepazīšanās spēli un labprāt atstāja savus autogrāfus.

Foto


Informāciju sagatavoja skolas psiholoģe Tatjana Laizāne

pievienots 25.09.2017; 12:50

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros norisināsies veselīga dzīvesveida pasākumi


Eiropas sporta nedēļa šogad norisinās no 23. līdz 30. septembrim ar mērķi radīt apstākļus veselas, fiziski un garīgi attīstītas personības veidošana caur sporta pasākumiem un sacensībām, sekmēt Daugavpils iedzīvotāju iesaisti fizisko aktivitāšu veicināšanā un popularizēt veselīgu dzīves veidu.

Projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” Daugavpils domi pilsētas iedzīvotājiem 27. septembrī piedāvā lekciju un praktisko nodarbību, kurā tiks runāts par kustībām un fizskajām aktivitātēm veselības veicināšanā un profilaksē, kā arī trenējošā pulsa robežām un tā noteikšanas veidiem. Nodarbību vadīs Dr. biol. Irēna Kaminska. Pasākums notiks Daugavpils Universitātes jaunā korpusa telpās Parādes ielā 1A no plkst. 17:00 līdz 20:00. Dalībnieki aicināti uz lekciju ģērbties sportiskā apģērbā un zeķītēs.

Savukārt 29. septembrī Esplanādes veloparka apkārtnē visiem interesentiem tiek piedāvāts izmēģināt orientēšanās labirintu. Ierobežotā laukumā ar lentām tiek izveidots labirints, kas precīzi ir atspoguļots kartē. Tajā ir izvietoti kontrolpunkti, kuri ir secīgi jāapmeklē, nešķērsojot lentas. Šis pasākums ir pieejams visiem un nav nekāda iemesla satraukties par apmaldīšanos – viss sacensību laukums ir pārredzams. Labirinta distancē būs iespējams spēkoties no 15:30 līdz 18:30. Dalība pasākumos – bezmaksas.

Pasākuma galvenais organizators Matīss Ratnieks stāsta: “Ja esat gribējuši sākt nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un izmēģināt orientēšanās sportu un, bet ir bail apmaldīties mežā vai ir sarežģīti nokļūt līdz orientēšanās sacensību norises vietām, tad orientēšanās labirints norisināsies pilsētas centrā, ir lieliska iespēja iepazīt orientēšanās sportu pazīstamos un drošos apstākļos. Aicinu visus izmēģināt, kā tas ir – atrast pašam savu ceļu!”

Vairāk informācijas par rīkotajām aktivitātēm: http://okstiga.com

Pieteikšanās pasākumam: https://goo.gl/forms/4JOvhVnmmUD1pI9M2

Kontaktinformācija:
Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/101“Veselības
veicināšanas un slimību profilakses
pasākumi Daugavpils pašvaldībā”
koordinatore Alīna Ivanova,
e-pasts: alina.ivanova@daugavpils.lv

Nolikums


Aktivitātes norisinās projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/101) norisinās darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem


pievienots 21.09.2017; 11:46

LATVIJAS VALSTS MEŽU EKSPEDĪCIJA 6. KLASĒM.“ No dabas likumiem nekur nepaslēpsies.”
Menandrs

Uz Latvijas valsts mežu ekspedīciju 6. klasēm 2017.gada 14.septembrī devās Daugavpils Vienības pamatskolas 6.a un 6. b klases skolēni. Ekspedīcija norisinājās atbilstoši dabaszinību standartam, ko organizēja AS „Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru un AS „ Latvijas Finieris”. Skolēni uzzināja, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē, apzinājās cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veica praktiskus un radošus uzdevumus, veidoja izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Skolēniem bija iespēja iepazīt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

Ekspedīcijas laikā skolēnu uzdevums bija atklāt, kas, kā un kāpēc tiek darīts Latvijas valsts apsaimniekotajos mežos (LVM), kā arī noskaidrot atbildes uz dažādiem jautājumiem, piemēram, cik ilgi aug koks un kas notiek ar to, kad tas neaug. Skolēni uzzināja par jaunaudžu kopšanu, meža retināšanu, koku sugām, meža aizsardzību, ieklausījās meža skaņās, pildīja darba lapu un piedalījās praktiskajās nodarbībās. Ekspedīcijas stacijā (Matemātika mežā) skolēniem bija iespēja izmantot matemātikas zināšanas, kā ar dažādām metodēm var noteikt koka augstumu, aprēķināt koku daudzumu uz vienu hektāru, noteikt koka vecumu. Pasākuma organizatori katrā no stacijām ekspedīcijas dalībniekiem uzdeva gan atjautības jautājumus, gan uzdevumus, kas pārbaudīja viņu zināšanas dabaszinībās – atpazīsti dzīvniekus un to pēdas, atrodi produktu, kurā nav izmantota koksne, nosaki koku sugas, atpazīti koku sēklas, saklausi un atpazīsti skaņas mežā, atrodi mežā bojātos kokos un nosaki bojājuma iemeslus. Tika parādīts meža strādnieka apģērbs un apavi, kuri izveidoti tā, lai strādnieks negūtu traumas zāģējot.

Komandas darba rezultātā tapa tilts bez naglām, pār kuru varēja pāriet jebkurš 6.a un 6. b klases klases ekspedīcijas dalībnieks. Arī slavenais Cūkmens pagodināja ar savu klātbūtni, un skolēni deva svinīgo zvērestu, ievērot tīrību gan mežā, gan skolā, gan mājās. Meža ekspedīcija bija izzinoša, ļoti aizraujoša un interesanta. Ekspedīcijas beigās skolēni dalījās savos iespaidos pie LVM rīkotā ugunskura, apņēmās arī turpmāk piedalīties šāda veida pasākumos.

Paldies meža ekspedīcijas organizatoriem par iespēju piedalīties ekspedīcijā un atpūsties noslēguma piknikā. Paldies dabaszinību un ķīmijas skolotājai Lilitai Razminovičai un direktores vietniecei Ērikai Locikai par sniegtu atbalstu ekspedīcijas laikā. Paldies vecākiem par doto iespēju bērniem mācīties ne tikai skolas vidē, bet arī ārpus tās.

Foto


Informāciju sagatavoja Daugavpils Vienības pamatskolas dabaszinību skolotāja
Oksana Ostrovska

pievienots 21.09.2017; 11:09

Veselību veicinošas interaktīvas nodarbības sadarbībā ar Stradiņa Universitāti.
Pirmdien, 18. septembrī Vienības pamatskolā notika interaktīvas nodarbības 1.klašu skolēniem “Personīgā higiēna” un 2.klašu skolēniem “ Izvairīšanās no traumatiskām situācijām”, ko vadīja Stradiņa Universitātes pasniedzējas. Interesantā, bērniem saistošā formā veidotas nodarbības palīdzēs bērniem apgūt pareizus higiēnas un drošības principus, veidojot izpratni par tiem.
• Personīgās higiēnas nodarbībā tika skatīta animācijas filma "Par Janča punci un tīrām rokām", diskusijas par redzēto, ieteikumi bērniem, eksperimenti par mikrobu izplatīšanos un kopējas aktivitātes.

• Traumatisma profilakses nodarbībā notika animācijas filmu "Jampadracis" un "Lielais noslēpums" skatīšanās, diskusijas par redzēto, ieteikumi bērniem, praktiski uzdevumi un kopējas aktivitātes.

• Nodarbības beigās skolēni un klases audzinātāji saņēma vērtīgas dāvaniņas un vairākus izdales materiālus.

Skolēni ar prieku izmantos ikdienā šīs vērtīgās zināšanas!

IMG_9029 IMG_9033 IMG_9046 IMG_9051 IMG_9058 IMG_9080 IMG_9106 IMG_9113 IMG_9143 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1


Vēlot visiem labu veselību,
Vienības pamatskolas veselību veicinošās skolas koordinatore
Inga Sokolova

pievienots 19.09.2017; 12:58

Daugavpils Vienības pamatskola projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (projekts Nr. 8.3.2.2/16/I/001)Š.g. 11.septembrī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde parakstīja sadarbības līgumu par Daugavpils pilsētas skolu dalību Valsts izglītības satura centra projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, kura mērķis ir nodrošināt Latvijas izglītības pakalpojumu daudzveidību, kas balstīti uz individuālās mācību pieejas attīstību un ieviešanu vispārējās izglītības iestādēs, tādējādi uzlabojot izglītojamo kompetences un mācību sasniegumus. Projekts tiks īstenots no 2017.gada līdz 2021.gadam (4 mācību gadi) divos posmos: 1.posms – 2017./2018.m.g un 2018./2019.m.g, bet 2.posms – 2019./2020.m.g un 2020./2021.m.g. Projekta pirmajā posmā (2017./2018.m.g. un 2018./2019.m.g.) piedalīsies septiņas Daugavpils pilsētas skolas, tai skaitā arī mūsu skola.

Mūsu skolā izveidots plašs projekta aktivitāšu plāns, kas vērsts uz individuāla atbalsta sniegšanu skolēniem mācību stundās un ārpusstundu aktivitātēs. Projekta pasākumi paredzēti 5 darbības jomās: STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) un vide, valoda, kultūrizglītība un radošās industrijas, multidisciplinārā joma, kā arī sports un veselīgs dzīvesveids. Projekta piedāvājums mūsu skolā ir daudzveidīgs. Savas individuālās spējas izkopt un darboties atbilstoši interesēm varēs jebkurš skolēns. Liela uzmanība tiks pievērsta tieši izglītības kvalitātes uzlabošanai. Skolēni ar mācīšanās grūtībām saņems viņiem nepieciešamo atbalstu stundās, bet talantīgie skolēni varēs labāk sagatavoties olimpiādēm, kā arī praktiski darboties eksperimentos un radošos uzdevumos.

Sākumskolas klasēs jau strādā skolotāju palīgi latviešu valodas un matemātikas stundās, dziļāku skolēnu izpēti veiks skolas psiholoģe un logopēde. Visās klasēs- no 1.-9. plānotas fakultatīvās nodarbības matemātikā. Talantīgajiem skolēniem, kurus īpaši interesē dabaszinātnes, tiks piedāvātas radošās laboratorijas ģeogrāfijā, bioloģijā, ķīmijā. Informātikas faniem būs iespēja piedalīties praktiskajās nodarbībās “Tehnoloģijas un radošums”.

Esam domājuši arī par mūsu skolēnu veselības nostiprināšanu. Skolēni varēs apmeklēt koriģējošas vingrošanas nodarbības un izkopt savu stāju, izjust kustību prieku ritmikas un laikmetīgās dejas nodarbībās. Šajā mācību gadā, uzsākot darbu projektā, mūsu skolas atmosfēra kļūs vēl darbīgāka, radošāka un dinamiskāka.Informāciju sagatavoja Maija Baklāne, direktores vietniece izglītības jomā.

pievienots 18.09.2017; 13:42

Dzejas dienas 2017Nu ir tas dzejas apkūlību laiks.
Vai pulka graudu paliks mūžībai?
Kas putēs pelavās, kas zudīs vēju gaiņāts?
Kad septembris, mēs sanākam pie Raiņa.
(O.Lisovska)

Katru gadu septembrī koki pamazām ietērpjas krāsainā lapu rotā, skolēni atsāk mācības skolā, un protams, atkal klāt ir Dzejas dienas. Tās mūsu skolā ieskandināja radiopārraide.

Kā katru gadu, arī šogad mūsu skolā notiek aktivitātes veltītas Dzejas dienām. Tās ir Dzejas stundas - literatūras stundu laikā. Skolēni lasa un klausās dzeju, ilustrē savus mīļākos dzejoļus, sacer jaunus dzejoļus. Skolēnu radošie darbiņi skatāmi skolas gaiteņos.

IMG_9015 IMG_9016 IMG_9018 IMG_9020 IMG_9022 IMG_9023 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1Informāciju sagatavoja: Latviešu valodas un literatūras skolotājas

pievienots 18.09.2017; 13:23

Eiropas Mobilitātes nedēļas aktivitātes Daugavpilī2017. gada 16. – 22. septembrī Daugavpilī norisināsies aktīva un veselīga dzīvesveida veicināšanas pasākumi Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros. Tās mērķis ir aicināt cilvēkus dažādot pārvietošanās veidus, lai risinātu Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – mazinātu satiksmes sastrēgumus un atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjomu pilsētās, mudinātu pārvietoties ar velosipēdu un kājām, uzlabojot eiropiešu dzīves un apkārtējās vides kvalitāti.
Šī gada EIROPASMOBILITĀTESNEDĒĻA 2017 kampaņas sauklis ir “PĀRVIETOJIES GUDRĀK, DZĪVO LABĀK!”.

Lasīt tālāk

Notikumu kalendārs


pievienots 15.09.2017; 09:52

2017.gada 10.septrembrī mūsu skolā bija pašvaldības policijas inspektori, lai apsveikt mūsu pirmklasniekus ar jaunā mācību gada sākumu.2017.gada 10.septrembrī mūsu skolā bija pašvaldības policijas inspektori, lai apsveikt mūsu pirmklasniekus ar jaunā mācību gada sākumu. Pirmklasniekiem tika atgādināti svarīgākie ceļu satiksmes drošības jautājumi, jo viņi ir mazaizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki. Policijas inspektori pastāstīja, kā pareizi rīkoties, lai mazinātu apdraudējumus sev un citiem. Katram pirmklasniekam uzdāvināja atstarotāju, lai viņš vienmēr būtu pamanāms uz ceļa.

IMG_9006 IMG_9004 IMG_9011 php lightbox photo galleryby VisualLightBox.com v6.1Informāciju sagatavoja: Neļa Ivanovska

pievienots 15.09.2017; 09:12